Guild Wars’un Başarılı Guildi Dark Saga İle Röportaj Yaptık

Büyük bir heyecanla beklenen Guild Wars 2 için geri sayım başlamışken, gurur verici başarılara imza atan Dark Saga guildi ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Oyun Fest: Öncelikle Dark Saga’nın nasıl bir topluluk haline geldiğini öğrenmekle başlayalım. Dark Saga’yı kısaca tanıtabilir misiniz?

Emrah ‘Carmichael’: Dark Saga, 2005 yılında Guild Wars’ta bilinçli oyuncuların bir arada eğlenmesi için kuruldu. Sadece Türk üyelerden oluşan topluluğumuz, ilerleyen süreç içerisinde rekabetçi PVP’ye ağırlık vererek çeşitli başarılara imza attı.

Başarılar dedik, örneksiz bırakmayalım. Guild sıralamasında ilk 100 içerisinde 16. sıraya kadar yükseldik. Ek olarak 2006 yılında haftanın loncası olarak da seçildik.

Oyun Fest: Guild Wars 2 yakında raflardaki yerini alacak, Dark Saga’yı oyunda görebilecek miyiz ?

Emrah ‘Carmichael’: Elbette, Dark Saga için Guild Wars’un yeri başkadır. Dark Saga ekibi çok farklı oyunlarda rekabetçi ortamlarda bulunmuş ancak hiçbirinde Dark Saga ismini kullanmamıştır. Bu yüzden diyebiliriz ki; Dark Saga demek Guild Wars demektir. Guild Wars 2 içinde ciddi bir hazırlık içerisindeyiz, tüm haftasonu betalarına katıldık ve çok önemli bir guild ittifakına oyun başlamadan dahil olduk.

Oyun Fest: Guild Wars 2 hakkında ilk izlenimleriniz neler?

Emrah ‘Carmichael’: Öncelikle GW2 ilk oyundan çok farklı. Artıları ve eksileri var ancak biz ileride oyunun çok daha iyi hale geleceğinden eminiz. Takım olarak katıldığımız PvP oyunlarındaki yetersizlik gözden kaçmıyor değil, ancak Guild Wars 1 ile birebir kıyaslanmasının da doğru olmadığını düşünüyorum.

Ömer ‘Cora’: Oyunun yıllarca süren yapım aşamasından anlaşılan, oyuncudan sadece para kazanmak için yapılmış bir yapım olmadığı, ortaya güzel bir yapıt çıkarma amacı olduğu belliydi. Açıkça söyleyebilirim ki Guild Wars 2 betada oynarken duyduğum heyecanı, daha önce hiçbir oyunda yaşamamıştım. PvE’si mükemmele yakın, PvP’de ise ilk oyundaki bazı özellikleri özleyeceğiz onun haricinde yine heyecan verici mücadeleler bizi bekliyor.

Arda ‘Candle’: İlk betadan beri oynuyoruz, Guild Wars 1’de olduğu gibi Guild Wars 2’nin de uzun süre bize ev sahipliği yapacak bir oyun olduğunu düşünüyorum. Structure PvP’de harita ve oyun türü olarak daha çok çeşitlilik arzeden beklentilerimiz var, ancak bunun dışında şimdiye kadarki süreçte oyunun her alanında zevk aldık.

Oyun Fest: Dark Saga’nın GW2’deki yapısı nasıl olacak ?

GW1’de Türk oyuncularla belli bir seviyeye gelmiştik, bu durumun GW2’de de sürmesini planlıyoruz. PvP ağırlıklı ancak PvE’ye de önem veren bir yapımız olacak.

Oyun Fest: Dark Saga Guild Wars 2’de Hangi serverda olacak ?

Emrah ‘Carmichael’: Şu an için server belli değil. İçinde bulunduğumuz F.U.B.A.R ittifakının alacağı karara göre server seçimimiz gerçekleşecek.

Oyun Fest: Dark Saga’nın Guild Wars 2’deki hedeflerinden bahseder misiniz?

Ömer ‘Cora’: Aylık ve yıllık turnuvalara katılıp, bunlarda derece yapmak ve Guild Wars 1’de tutturduğumuz çizgiyi yukarıya çekmek. Bulunduğumuz sunucuyu W vs W’de en üst seviyeye taşımak.

Sarp ‘Monkus’: Guild Wars 2’de PvE içeriği de geniş,  gezilecek keşfedilecek yüzlerce mekan var. Bu anlamda PvE’den uzak kalmamız da düşünülemez. Guild olarak yardımlaşarak bütün PvE içeriğini bitirmek istiyoruz.

Oyun Fest: Dark Saga’da şu an için oyuncu alımı var mı ? varsa katılım şartları neler ?

Emrah ‘Carmichael’: Evet şu an oyuncu alımımız devam etmekte. GW2’de oyuncu sayısının öneminin farkındayız. Bu yüzden, kendini bilen grupla birlikte oynamaktan keyif alan herkese kapımız açık. Üşenmeyip üyelik formunu dolduran herkesi değerlendirmeye alıyoruz. Oluşumumuz içerisinde hardcore oyuncular olduğu gibi sosyal oyuncular da var ve bunların sayısının artmasını da isteriz.

Oyun Fest: Peki Dark Saga’ya katılmak isteyenler ne yapmalı?

Emrah ‘Carmichael’: Çok kolay, bizle aynı yolda yürümek isteyenler sitemizdeki başvuru formunu doldurmalılar. Herhangi bir sınıf ayrımı yapmıyoruz, herkes sevdiği sınıf ile oynayıp oyundan zevk alsın istiyoruz.

Oyun Fest: Türkiye’yi Guild Wars gibi bir oyunda başarıyla temsil ettiğiniz için, aynı başarıları Guld Wars 2’de de devam ettirmek istediğiniz için okurlarımız adına size teşekkür ederim. Oyun Fest olarak, siz ve sizin gibi başarılı oluşumların her daim arkasındayız. Elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışacağız.

Dark Saga Ekibi: Biz de teşekkür ederiz, daha iyi başarılara imza atmak için elimizden geleni yapacağız.

Oyun Fest: Son olarak Guild Wars 2 çıkışını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra yeniden kapınızı çalacağız. Oyunla ilgili ince detayları ve önemli bilgileri okurlarımıza aktarmak isteriz.

Dark Saga Ekibi: Bekleriz, seve seve yardımcı oluruz.

Değerli okurlar, gerek Dark Saga hakkında gerek Guild Wars serileri hakkında daha fazla bilgi için http://www.dark-saga.com/ adresine bakabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Talha Turhal

Tarih ve tarih konulu oyunların aşığı. Bu devrin adamı değil. Teknolojiyi hem seviyor hem nefret ediyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir