Guild Wars 2 İnceleme

Oyuncuların sunucu kiralayıp yaptığı turnuvalar ise tamamen kendilerine özel ve istedikleri takımlarla boy ölçüşebilmelerini sağlıyor. Her turnuva sonunda kazananlara PVP ödülleri dağıtılıyor. PVP ödülleri de zırh ve silah şekillerinden oluşuyor. Şu an oyunda tek bir mod ve bu modu yani Conquest’ i kapsayan 4 harita mevcut. İleride yeni modların gelmesi bekleniyor.

sPVP modunda her karakter 80 ve hepsi birbirinie denk. Zırh ve silahlar belli bir maksimum çıtaya sahip ve takılar kaldırılıp yerine tek bir kolye konulmuş durumda. sPVP yaparak ”Glory” adında bir puan kazanıyorsunuz. Bu puanla pvp seviyenize göre ödüller alabiliyorsunuz. Bu ödüller turnuva sonu kazandıklarınızla aynı. sPVP ve PVE arasında karakteriniz tamamen farklı biçimde olduğundan sadece bu ödüllerle karakterinize yeni zırh ve silahlar oluşturabiliyorsunuz. Zamanla karakterinizi kendinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

Oyunun grafikleri oldukça iyi ve sistemleri ancak çok büyük WvW savaşlarında zorlayabiliyor. Müziklerin Jeremy Soule imzalı olması atmosfere büyük katkı sağlıyor. Mekanların tasarımı olağanüstü. Sanki bir yağlı boya çalışması gibi yüzlerce mekan oluşturulmuş ve içine ufacık karakterlerimiz atılmış. Ayrıca tüm mekanlar farklılık gösteriyor. Sanat ekibini tebrik etmek lazım gerçekten. Böyle bir içeriğe ve sunuma için de aylık ücret istenmemesi de başlı başına bir artı. Ayrıca gelecek ek paketlerinin habercisi olarak ufak tefek ipuçları oyuna yerleştirilmiş durumda.

Kısacası Guild Wars 2 her yönüyle akranlarına göre çok çok ileride bir yapım. Eşsiz grafikler, kaliteli sesler, oyuncu dostu kullanıcı arayüzü, kendine özgü sunumu, sektörün belkide en iyi PVP/PVE sistemi ve cep dostu aylık ücretin olmayışı Guild Wars 2’nin kesinlikle satın alınması gerektiğini vurgulayan yegane nedenler olarak karşımıza çıkıyor!

[easyreview title=”SONUÇ” cat1title=”Puanı: 90″ cat1detail=”

Platform: PC

Sponsor: PlayStore.com

En başta Guild Wars 2, ne sizden her ay ücret istiyen bir oyun ne de cebinizdeki parayı sömüren bir Free to Play! Bu bile oyunun gözü kapalı alınması gerektiğinin bir kanıtı. Alışılagelmiş MMO’lardan bıkanlar, Guild Wars 2’den daha farklı içeriğe ve sunuma sahip bir oyun çıkana kadar daha iyisi yok! ” cat1rating=”9.0″]

 

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Tevfik Keten

Oyna oyna nereye kadar, az bilgi paylaşalım kendimize gelelim. Dedim ki oynadık bitti, eee? Sizlere bilgi paylaşmak aynı zamanda kendimi geliştirmek için buradayım.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir