GTA VI İçin Bomba İddialar: Özlediğimiz Şehre Geri Dönüyoruz

Ünlü bir YouTube kullanıcısı Rockstar Games’ten elde ettiği bilgiler sayesinde sıradaki GTA oyununun nerede geçeceğini ve çıkış yılını sızdırdığını iddia etti.

Video oyun dünyasının en ünlü ve en çok satan serileri arasında bulunan Grand Theft Auto, son oyunu GTA V ile birlikte adeta patlama yaşamıştı. 2017’nin sonlarına doğru oyunun 85 milyon kopya satışa ulaştığı açıklanmış, bu da GTA V’i en çok satan video oyunlardan biri yapmıştı. Ayrıca GTA Online’ın elde ettiği başarı nedeniyle Rockstar Games sürekli olarak yeni online içerikler geliştirip oyunculara sunmaya devam ediyor.

Her ne kadar Rockstar Games şu aralar Red Dead Redemption 2 ile meşgul olsa da ortaya atılan bir iddia, şirketin aynı zamanda yeni GTA oyunu için de hazırlıklara başladığını gösteriyor. YouTube’da 1.2 milyon aboneye sahip olan ve video oyunlar hakkındaki içerikleri ile tanınan “The Know” büyük bir iddiada bulundu. Bir Rockstar görevlisiyle görüşme yaptığını belirten The Know, GTA VI’dan ilk bilgileri sızdırdığını iddia ediyor.

2022 yılında çıkış yapacağı aktarılan GTA VI’da muhtemelen Vice City’ye geri döneceğiz. The Know oyunun ya Miami’de ya da “Rockstar Games’in Miami’si” olan Vice City’de geçeceğini aktardı. Vice City, aynı adlı oyunuyla oldukça sevilmiş ve oyun dünyasının simgelerinden biri haline gelmişti. Ancak oyun bu kadarla sınırlı kalmayıp oyunculara birkaç görev için Güney Amerika’ya yolculuk yapma imkanı sunacak. Ayrıca gene iddiaya göre, serinin ilk kadın ana karakterini de GTA VI ile göreceğiz. Tabi V’teki gibi çoklu karakter seçeneği olup olmadığı belirtilmemiş.

İddialar hakkında Rockstar’dan gelen bir açıklama mevcut değil, ki açıklama geleceğini de pek beklemiyoruz. The Know, bu iddiasından önce Rise of the Tomb Raider’ın PlayStation 4 için ne zaman çıkış yapacağını ve resmen duyurulmasından önce Dark Souls 3 hakkındaki ilk bilgileri açıklamıştı. Bunların doğru olduğu zaman içerisinde ortaya çıkmıştı. Tabi ortaya attığı balon iddialar da yok değil.

İddia gerçeklik kazanır mı bilinmez, ancak Rockstar Games sıradaki GTA oyunu için tercihini Vice City’den yana kullanacak olursa bu durum pek çok oyuncuyu mutlu edecektir. Ünü bugün bile devam eden GTA Vice City’nin ardından tekrar özlediğimiz yerlere dönmeye, Tommy Vercetti’nin ardından Vice City’de yeni bir destan yazmaya pek azımız hayır diyebilir. Bakalım ilerleyen günler bu iddia ve GTA VI’nın gerçek yüzü hakkında neler gösterecek…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir