Geliştirici Konsolu Ouya Piyasaya Adım Atıyor!

Kickstarter’da hayat bulan proje gerçek oluyor. Ouya için geri sayım başladı.

Haberimizin detaylarına girmeden önce, Ouya nedir bilmeyenler için ufak bir açıklama yapayım.

Ouya ilk başlarda yeni bir oyun/geliştirici konsolu fikri olarak Kickstarter’da yer aldı. Kickstarter, insanların fikirlerini paylaşıp geliştirme aşamalarını gösterdiği ve gönüllü insanların proje üzerine bağış yapabileceği bir fikir platformudur. Ouya, bu topluluk tarafından beğenilip şuanda 8-9 milyon dolar civarında yatırıma sahip olan bir açık kaynaklı Android geliştirici konsoludur.

Bütün gelişmeler ve yatırımlar sonunda Ouya’nın artık gerçek bir ürün olması ve piyasaya gelmesi yaklaştı diyebiliriz. Proje geliştiricileri konsolun bu sene sonunda kargolanmaya başlacağını belirtti ve bloglarında şu şekilde bir açıklama yaptılar :

Kickstarter platformunda bizi destekleyen yüzlerce geliştirici, artık Ouya’ya sahip olmaya çok yaklaştılar. Takvimlerinizi işaretleyin! 28 Aralıkta konsolun fabrika çıkışları yapılacak ve bir kaç gün içerisinde elinize ulaşıcak. (Türkiye’ye ve Rusya’ya yapılan kargolar biraz daha zaman alabilir) Evet, söz verdiğimiz tarihe projemizi yetiştirdik. Diğer geliştirici konsolları OUYA’nın eski versiyonları diyebiliriz, OUYA’nın konsolu siz oyun geliştiricilerin oyunlarınızı test etmeniz için özel olarak tasarlandı. Kickstarter’da bizi destekleyen geliştiriciler ilk deneyenler olucak. Biz, sizlere sahip olmanın ve bu konsol deneyimini yaşatacak olmanın heyecanı içerisindeyiz.

Tabiki ilk kargolar tamamlandıktan sonra, piyasaya sürülen bütün OUYA’lar geliştirici konsolu olucak. Ancak sizlere gönderdiklerimiz gerçekten özeller. Elinize ulaştığında
anlayacaksınız.

OUYA’nın tanıtım videosuna şuradan ulaşabilirsiniz :

Anlayacağınız kadarıyla, OUYA geliştiricilerde iz bırakıcak gibi gözüküyor. Android geliştirici konsolu piyasasına baktığımız zaman OUYA reklamını iyi yapmış durumda. Bakalım kargolar dağıtıldığı zaman kullanıcıların yorumları neler olacak, bekleyelim görelim.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir