Gamescom 2016’da Efsane Half Life 3 Şakası

Gamescom 2016’da yıllardır merakla beklediğimiz Half Life 3 kendini gösterdi. Ama sanılandan çok daha farklı bir şekilde.

17 Ağustos – 21 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Gamescom oyun fuarına artık sayılı saatler kaldı. Yapımcı firmalar hazırlıklarını tamamladı, oyunların posterleri fuarın gerçekleştirileceği binaya asıldı. Tüm bu posterler arasında bir tanesi ise herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

half life 3 gamescom 2016

Posterler arasında ‘Half-Life: 3’ yazısını gören oyun severler büyük bir şaşkınlığa uğradı. İlk başlarda acaba gerçek mi diye düşünülse de işin aslı sonradan ortaya çıktı. Almanca olarak hazırlanan posterde ‘Half-Life: Üç editör oyunu tekrardan oynadı.’ yazıyormuş. Yani ortada bir Half Life 3 yok, ilk Half Life oyununu üç editörün tekrardan denediği kastediliyor. Posterin altında yer alan logolardan anlaşılacağı üzere bu şaka Spieletipps ve GIGA Games tarafından hazırlanmış. Yazıların Almanca yazılması sebebiyle de dili bilmeyen pek çok oyun sever maalesef bu haberin gerçeklik payı olabileceğini sandı.

Görünen o ki yıllardır devam eden -hatta bazılarımızın artık umudunu kestiği- Half Life 3 bekleyişimiz bir süre daha son bulmayacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir