Funcom’dan Ses Getirecek Hamle: Dune Evreni İçin Oyun Geliyor!

Ünlü bilim kurgu serisi Dune için oyun geliştirmek isteyen Funcom gerekli anlaşmaları gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz yıl çıkardığı Conan Exiles ile ses getiren Oslo, Norveç merkezli oyun stüdyosu Funcom iddialı bir adım atıyor. Ünlü yazar Frank Herbert’ın roman serisi ile büyük ses getiren Dune evreni yeni bir oyunla karşımıza çıkacak. Dune evreninin haklarını elinde bulunduran Legendary Studios ile anlaşmaya varan Funcom, çok oyunculu bir açık dünya oyunu geliştirecek.

Şimdilik altı yıl süreceği açıklanan ortaklık sayesinde yıllar içerisinde birkaç farklı yapımı görebileceğimiz belirtiliyor. Hatta şimdilik üç ayrı oyun şeklinde bir plan yapıldığı da aktarılmış. Bunların ilki olacak adı açıklanmayan çok oyunculu-açık dünya türündeki oyunun bu yıl içerisinde şirketin Oslo stüdyosunda ön geliştirmeye gireceği söylendi. Bu karardan da anlaşılacağı üzere oyunun çıkışı için muhtemelen yeni nesil konsolların satışa sunulması beklenecek.

Funcom CEO’su Rui Casais yaptığı açıklamada bu yeni anlaşmadan dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. “Funcom olarak Age of Conan ve Conan Exiles’dan belli olacağı üzere, kurgusal evrenler üzerinde oldukça deneyim sahibiyiz. Ben de dahil olmak üzere şirketimizdeki pek çok çalışan Frank Herbert’ın ortaya koyduğu yapıtın büyük birer hayranı. Legendary Studios ile vardığımız anlaşma sayesinde tüm dünyadaki oyunculara ikonik Dune evrenini sunacak olmak bizi heyecanlandırıyor.

Dune evreni hayranları için önümüzdeki yıllar oldukça parlak geçecek gibi. Zira oyundan ayrı olarak 2020 yılında çıkış yapması beklenen sinema filmi için de yavaş yavaş detaylar netleşiyor. Javier Bardem, Josh Brolin, Jason Momoa, Timothée Chalamet ve Rebecca Ferguson gibi ünlü isimlerin rol alacağı filmi 2016 yılında Arrival ile “En İyi Yönetmen” dalında Oscar’a aday gösterilen Denis Villeneuve yönetecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir