FPS Desteği Gelen Klasik Resident Evil’a Geri Dönüyoruz!

Resident Evil serüvenini FPS olarak oynadığınızı hayal ettiniz mi? Bir çözüm olmasa da ufak bir video bu konuda iştahınızı yatıştırabilir.

Resident Evil serisi herkes içinde farklı duygularla yer etmiş efsane bir seridir. Son yıllarda serinin yeni üyeleri eski tatlarını vermeseler de Resident Evil denince akla her zaman korku ve gerilim temasını iyi kullanmış bir oyun akla geliyor. Ben de pek güzel anıları olmasa da ZOMBİ temasını ilk Resident Evil oyunlarında görmüştüm. Tabii ki her Resident Evil oyununun da farklı bir tadı vardı. Resident Evil 2 ve 3 Nemesis yapımları ülkemizde serinin diğer üyelerine oranla daha çok bilinen yapımlardı. Tabii son dönemdeki oyunlarını da düşünürsek 2000’ler sonrası serinin en başarılı oyunu olarak Resident Evil 4’ü sayabiliriz.

Korku ve gerilim dolu bu yeni yapıma gelmeden önce köklere dönmekte fayda var diye tek düşünen bizler değilmişiz. Red Lima isimli serinin hayranlarından bir kişi ortaya oldukça nostaljik bir çalışma çıkartmış. Serinin Spin Off’larından olan Umbrella Chronicles’dan karakter modelleri, Blender’da kendi yazdığı plugin’ler ile animasyonlarını yaptığı karakterler ile orijinal, ilk Resident Evil oyununu FPS türünde yeniden canlandırmış! Tabii ki yeni RE 7 kadar korkunç ve grafiksel olarak iyi bir noktada değil ancak gel gelelim ilk oyunun tadını bir de FPS almak isteyenler için ufakta olsa bir video sadece. Video açıklamasında özellikle de belirttiği gibi bu sadece bir çalışma. Kendisi bir mod olarak bunu ortaya çıkartmak derdinde değil maalesef.

Bu arada Resident Evil serisinin köklerine döndüğü ve seriyi artık kurtarmak için atılacak belkide son mermi olan Resident Evil 7 satışa sunuldu.

 

Her ne kadar nostalji iyi olsa da kemerlerinizi bağlamanızın sırası. Çünkü Resident Evil serisini kurtarmak için atılacak belkide son mermi olan Resident Evil 7 satışa sunuldu.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir