Forza Motorsport 7’nin Demosu Yayınlandı

Xbox One ve Windows 10’a özel olarak çıkışını gerçekleştirecek Forza Motorsport 7’nin demosu iki platform için de yayınlandı.

Yarış oyunları dünyasının en çekişmeli rekabetlerinden birine tanıklık etmemize çok az bir zaman kaldı. Bir tarafta Microsoft’un gözdesi Forza Motorsport 7, diğer tarafta PlayStation 4’e özel yayınlanacak Gran Turismo Sport. Bu senenin en iyi yarış oyunu hangisi olacak diye beklerken 3 Ekim’de çıkacak Forza Motorsport 7 için Microsoft geçtiğimiz saatlerde bir demo sürümü yayınladı.

Demo içerisinde oyuncular üç farklı sürüş tecrübesi yaşama imkanına sahip. Porsche 911 GT2 RS ile Jebel Hafeet Geçidi’ni keşfedebilir, Mercedes Tankpool ile Mugello Pisti’nin altını üstüne getirebilir ve Nissan Nismo GT-4 LM ile yarış dünyasının en şöhretli -hatta kötü şöhretli- pistlerinden Nurburgring’de turlar atabilirsiniz. Ayrıca PC oyuncuları için hazırlanan Benchmark Testi ile oyunun sisteminizde nasıl çalıştığını öğrenebilirsiniz.

Buna ek olarak geçtiğimiz gün Forza Motorsport 7’nin ilk gün yamasının boyutu açıklandı. Oyunun Blu-ray diski 45 GB olacakken çıkacak ilk gün yaması tam 50GB. Yani oyun toplamda 95 GB’lık bir alanı kaplayacak. Güncellemeyi indirmeden de oyun içerisindeki pek çok içeriğe ulaşmanız mümkün. Ancak kariyer modunda ilerleme, yeni ödüller ve etkinlikler gibi fırsatlar için güncellemeyi indirmeniz zorunlu. Geliştirici Turn 10 Studios oyunun ilk çıktığında 700’den fazla araba, dünyanın farklı bölgelerinden 32 ayrı pist, Forza Sürücüler Kupası’nda kariyer modu ve pek çok çevrim-içi özellik içereceğini açıkladı.

Gümbür gümbür gelen Forza Motorsport 7’nin demosunu Xbox One ve Windows 10 yüklü PC için Microsoft’un resmi sitesinden indirmeniz mümkün. Oyunun tam sürümü ise 3 Ekim’de çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca dün Xbox’ın resmi YouTube kanalından yayınlanan fragmanı da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir