Final Fantasy 15 Ertelendi

Final Fantasy 15’in erteleneceğine dair dedikodular doğru çıktı.

Geçen hafta (hatta hafta dahi olmadı) verdiğim haberde  Final Fantasy 15′in erteleneceğine dair bir dedikodu olduğunu söylemiştik. Gün itibariyle Square Enix uzun zamandır beklenen oyunun 29 Kasım’a ertelendiğini duyurdu.

Hajime Tabata (Beşiktaş’ta bir Tabata vardı, ocak batıran) yeni çıkış tarihinin geliştirici ekibe son cilaları atma (parlatiym mi ağbi) ve kalite kontrol testini tam anlamıyla yerine getirme için zaman vereceğini söyledi. Böylelikle hem sevenler hem de yaratacı ekipler beklentilerini karşılayabilecekler.

Tabata aynı zamanda oyunun sevenlerinden biraz olsun anlayış talep etti ve bu gecikme için özür diledi. “Bu projeye katıldığımız andan beri, amacımız daha önce serinin hiçbir oyununda görülmemiş bir özgürlük ve gerçeklik seviyesi yaratabilmekti. Ne yazık ki bunun için biraz daha zamana ihtiyacımız var ve eminim ki bu gecikme bize yeterli süreyi verecektir. Bu ekibin yönetmeni ve projenin başı olarak sizleri beklettiğimiz için özür dilemek isterim”.

Bırakın cilalamayı falan, bahane bunlar, bakın bir önceki haberde ne yazmışız “Bu ertelenme haberlerini hep dedikodu olarak veriyoruz ama genelde doğru çıkıyorlar. Eylül ayı zaten fazlasıyla karışık bir ay,ReCore, Forza Horizon 3 ve Shantae: Half-Genie Hero gibi yapımlar piyasada olacak. Ekime bakıyorsunuz Titanfall 2, Battlefield 1 ve Mafia 3 gibi yıkıcı güçler var. Bence Square Enix’in yaptığı bu erteleme kendileri için en iyi tercih olacaktır.”

Olay budur. Başka açıklaması yok.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir