FIFA 17 Değişen Motoruyla Birlikte En Yenilikçi FIFA Oyunu Olacak

FIFA 17 gelmiş geçmiş en iyi FIFA olmak için kolları sıvamış durumda.

Gamescom’a özel yayınlanan videosuyla birlikte FIFA 17 iyiden iyiye merak uyandırmaya başladı artık. İlk bakışta FIFA 16’ya oldukça benzese de  kazın ayağı gözlerin gördüğü şekilde değil sevgili oyun severler.

Öncelikle EA Sports artık Ignite Engine’den vazgeçiyor. DICE’ın efsane motoru Frostbite Engine işin içine giriyor, geç bile kalmıştı. Haliyle bu motorun kullanımı oyuna fazlasıyla özgünlük ve tabii ki gerçeklik katıyor. Uzaktan bakan biri ciddi anlamda TV’den canlı yayın yapıldığını sanacaktır.

Görselliğin ötesinde oyuna eklenen hikaye modu da yine Frostbite motoru sayesinde. Hikaye kısmı Fight Night gibi alengirli bir senaryoya sahip olsa tadından yenmez. Bu seneki FIFA da oyunun an be an değişimlerinde yenilikler, daha iyi kontrol, daha yeni hareket ve duruşlar, çok daha iyi fizik motoru, top fiziği, daha gerçekçi tepkiler ve oyuncuya sahada gerçek bir takımla oynuyormuş hissini verecek her türlü yenilik yeni oyunla birlikte bizi şaşırtmaya hazır.

Eylül ayında Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, ve PC’ye konuk olacak oyunun yayınlanan videosuna da bakmadan geçmeyelim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Alper Kurt

30'u hafiften geçmiş, üslup her şey susuzluk hiçbir şey yazın felsefesini benimsemiş, bir ecnebi dili öğretmeye çalışan, oyun ve bisiklet sevdalısı yazar.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir