Fatal Frame’in Satış Hakları Artık Nintendo’da!

Bir önceki nesil konsolların akılda kalan isimlerinden biri olmayı başaran korku klasiği Fatal Frame’in satış haklarının Nintendo tarafından satın alındığı ortaya çıktı!

2001 yılı içerisinde Playstation 2 ve Xbox konsolları üzerinde ortaya çıkan ve korku sever oyuncular arasında bir efsaneye dönüşen Fatal Frame serisinin satış haklarının bir kısmının Nintendo tarafından satın alındığı ortaya çıktı.

Buna göre yapımcı firma Techmo Koei ile ortak konumuna gelen Nintendo, bundan böyle Fatal Frame serisini Nintendo markası altındaki herhangi bir konsol için sunabilecek.

Rely On Horror sitesine dayandırılan habere göre Fatal Frame serisi için hazırlanan Spin-Off projesi Spirit Photography’nin tüm satış hakları da Nintendo’ya geçmiş oldu.

Sevilen korku serisinin 2. oyununun şu sıralar Wii’ye özel olarak sunulmak üzere hazırlanmakta olduğunu ve 29 Haziran’da raflardaki yerini alacağını da hatırlatalım. Ayrıca bu projeyle aynı gün 3DS için hazırlanan Spin-Off oyunu Spirit Camera: The Cursed Memoir’de satışta olacak.

Fatal Frame gibi korku klasikleri arasına girmeyi başarmış bir serinin yeniden biz oyuncularla buluşacak olması sevindirici. Her ne kadar sevilen serinin yalnızca Nintendo konsollarında görülebilecek olması kulağa hoş gelmese de, Wii U için hazırlanacak bir Fatal Frame’in ZombiU’nun yarattığı heyecanın katbe kat üzerine çıkabileceği de aşikâr…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir