Fallout 4 Nuka World İle Raider Olabileceğiz

Fallout 4’ün altınca içerik paketi olacak olan Nuka World’de artık Wasteland’in cani çapulcularının arasına katılabileceğiz!

Fallout 4’te Boston da gezerken aklıma takılan konulardan bir tanesi oyundaki Raider çetelerinin anlamsız saldırgan tavırlarıydı. Bu çapulcu arkadaşlar beni ne zaman görse ateş etmeye başlıyorlardı. Onları öldürüp zırhlarını ve kıyafetlerini kuşandıktan sonra başka çapulcu arkadaşlar da aynı şekilde düşmanca bir tavır sergilemeye devam ediyorlardı. Hiç bir zaman onlara katılamamak, gerçekten şeytani, cani bir karakter tasarlayamamak oyunun Role Playing konseptine aykırı bir davranışıydı adeta.

Tabii oyunun modsuz, temiz, vanilla hali bu. Oyuna eklenebilecek sayısız mod ile Raider sınıfına mensup bir karakter de tasarlayabiliyoruz. Bethesda Game Studios’un Fallout 4 için çıkaracağı altıncı içerik paketi olacak olan Nuka World içerik paketinde yapımcılar bu konuya parmak basmış gözüküyorlar. Yeni içerik paketinde artık Raider’ların istilasına uğramış kanunsuz bir şehir haline gelmiş durumda olan Nuka World luna parkına yolculuk edeceğiz. Ve Safari Adventure, Dry Rock Gulch, Kiddie Kingdom ve Galactic Zone adlarında çeşitli mekanlarda maceralara atılacağız. Ancak yeni içerik paketinin en değişik özelliklerinden bir tanesi oyundaki yerleşim yerlerine saldıran çapulcu Raider çetelerine liderlik edebilme özelliği. Bu özelliğin oyuncunun kendi yerleşim yerlerine nasıl yansıyacağını henüz bilemiyoruz. Yeni görevler, yaratıklar, silahlar ve pek çok yeni elementin bu yeni içerik paketinde oyuna eklenmesi bekleniyor.

Fallout 4’ün altıncı içerik paketi olacak olan Nuka World, Ağustos ayında çıkışını gerçekleştirecek. Season Pass sahibi olmayan oyuncular için Steam’de 57,99 TL’ye satılacak olan içerik paketi, E3 2016’da iki farklı içerik paketi ile birlikte duyurulmuştu. İçerik paketinin resmi olarak çıkışından önce, Bethesda Game Studios’un her zaman yaptığı gibi bir kapalı beta süreci de gerçekleşecek. Fallout 4’ün son büyük içerik paketi olan Far Harbor’ı oldukça beğenmiştik. Yeni içerik paketi olan Contraptions’da önümüzdeki hafta satışa çıkacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir