F1 2017’nin Kariyer Modu İçin Yeni Bir Video Yayınlandı

Codemasters’ın geliştirdiği F1 2017 için kariyer modu odaklı bir video yayınlandı. Video sayesinde kariyer modunda göreceğimiz yenilikler de açığa çıktı.

Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen ve Ferrari pilotlarının hakimiyetiyle sonuçlanan Macaristan GP’si ile Formula 1 2017 sezonunun ilk devresi tamamlandı ve 27 Ağustos’taki Belçika GP’sine kadar devam edecek olan tatil süreci başladı. Ancak sıkı F1 takipçileri ve oyun severler için Ağustos ayı sadece Belçika’daki yarışı beklemekle geçmeyecek, zira serinin yeni oyunu da yolda. Bugün de yapımcı ekip Codemasters YouTube üzerinden oyunun kariyer moduna odaklanan bir video paylaştı.

F1 2016’daki kariyer modunun geri dönüşlerinden memnun kalan şirket bu deneyimi daha kapsamlı hale getirecek bir çalışma yürüttü. F1 oyun serisinin Kreatif Direktörü Lee Mather da bu durum hakkında “Geçen seneki kariyer modu fazlasıyla başarılı olmuştu. Bu sene de daha derin ve daha kapsamlı bir deneyim sunmak için geçen senenin güçlü temellerinden yararlanıyoruz.” açıklamasını yaptı. Ekledikleri yeni özellikler sayesinde de gerçek Formula 1 sürüşlerine son derece yakın bir deneyim sunacaklarını vurguladı.

Yayınlanan kariyer modu fragmanında ise detaylı araba yönetimi dikkat çekiyor. Yetenek ağacı benzeri bir sistem sayesinde aracınıza 115 farklı geliştirme yapmanız mümkün. Yarış içerisinde aracınız performansını belirleyecek özelleştirmeler ise hiç olmadığı kadar detaylı. Lastiklerden güç ünitelerine ve vites kutusuna kadar tüm ayarları yönetmeniz mümkün. Tabi ayarları her zaman istediğiniz şekilde düzenlerseniz kötü sonuçlarla karşılaşmanız mümkün. Yanlış yapılan ayarlar vites kutusu arızalarından fren sıkıntılarına kadar telafisi olmayan pek çok hataya neden olabilir.

Araba yönetimine ek olarak kariyer modu ara sahneleri de baştan aşağı yenilendi. Yarış öncesi ve sonralarında başta menajeriniz ve araç mühendisleri ile olmak üzere pek çok farklı ara sahne göreceksiniz. Oynanış anlamında ise daha mütevazı takımların pilotu olduğunuzda zirveye olan tırmanışınız eski oyunlardakilere göre daha uzun sürecek. Yani Toro Rosso veya Haas pilotu olursanız, kolay seviyede oynamadığınız sürece ilk yarışlarınızda hemen podyuma çıkmayı aklınızdan geçirmeyin. Yetenekleriniz, araç geliştirmeleriniz ve cesaretiniz zirveye olan bu zorlu yoldaki en büyük yandaşlarınız. Ayrıca pistlere daha kolay adapte olabilmeniz için antrenmanlarda deneyebileceğiniz yeni programlar da eklendiğini belirtmeden geçmeyelim.

Oyuncularına sanal Formula 1 dünyasının efsanesi olmayı vaat eden F1 2017, 25 Ağustos tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek. Güncel araçlara ek olarak Fernando Alonso ile özdeşleşen sarı-mavi Renault R26 ve akıllara efsanevi Ayrton Senna & Alain Prost rekabetini getiren McLaren MP4/4 gibi pek çok klasik Formula 1 aracı da sunulacak. Lafı daha da uzatmadan sizleri kariyer modu tanıtım videosuyla baş başa bırakalım.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir