Eylülde Gelmesi Beklenen ReCore’dan Üzücü Haber

En son E3 2016’da oynanış fragmanı gösterilen ReCore ile buluşmak için biraz daha bekleyeceğiz.

E3’te gösterimi yapılan oyunların, etkinlikten sonra duyurdukları çıkış tarihini değiştirmeleri oyun dünyasında yaygın bir şey. Bu olgunun son kurbanı da Recore olmuş gibi duruyor. İlk olarak XBOX One’a özel olarak tasarlanan oyun, E3 2015’te duyurulmuştu. Ocak 2016’da Microsoft Windows’a da geleceği açıklandıktan sonra birçok oyuncu tarafından E3 2016’da gösterimi beklenmişti. Beklenen olmuş, ReCore oynanış videosu ile bize üçüncü şahış nişancı bir platformer oyunu sunmuştu. Oyunun yapımcıları Metroid Prime ve Mega Man yapımcıları olunca bu iki oyundan da birçok iz barındırdığını görmüştük.

Oyunun çıkış tarihi Kuzey Amerika için 13 Eylül, Avrupa içinse üç gün sonrası 16 Eylül olarak duyurulmuştu. Fakat bundan birkaç gün öncesinde AmazonUK (Amazon’un İngiltere ayağı), oyunu AmazonUK üzerinden ön sipariş edenlere mail göndererek oyunun çıkış tarihinin değiştiğini duyurdu. Atılan elektronik postalarda oyunun Aralık 16’ya ertelendiği söylendi. Henüz Amazon US veya EU’dan herhangi bir erteleme haberi gelmemiş durumda. Şu ana kadar Microsoft veya yapımcılardan da bir durumu onaylayan bir haber gelmedi. O zamana kadar bu habere sadece bir söylenti olarak bakmakta fayda var, ama ertelenmesi durumunda ‘biz söylemiştik’ diyebileceğiz. Tabii ki dememeyi tercih edeceğimizi de bildirelim.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Emre Yaşamış

dil ve edebiyat öğrencisi, fantastik roman sever, tarihe meraklı. bir oyunda en önem verdiği şeyler atmosfer, hikaye ve karakter gelişimi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir