Haziran 2016’da Geçerli Ücretsiz Xbox Oyunları

Xbox’ın Xbox One ve Xbox 360 oyuncuları için sunduğu ücretsiz oyunlar için Haziran 2016 listesi açıklandı.

Okumaya devam et Haziran 2016’da Geçerli Ücretsiz Xbox Oyunları

Online Oyun Sevenler Tehlikede Olabilir

Online oyun oynamayı çoğumuz seviyoruz. Ancak bu oyunları terörist faaliyetleri ve bilgi hırsızlığı için kullanan bir çok kişi ve grup var. Amerikan ve İngiliz istihbarat servislerinde yeni açıklanan belgelerle kullanıcıların endişeleri oldukça arttı.

Belgeleri açığa çıkaran eski Ulusal güvenlik ajansı çalışanı olan Edward J. Snowden ”Online oyunlar aracılığıyla yapılan bu casusuluk 2006 yılına kadar uzanıyor” dedi. Bu sözlerde olayın ne kadar büyük bir olay olduğunu gösteriyor.

Yine Pentagon’un Özel Operasyonlar Komutanlığı 2006 ve 2007 yıllarında, yabancı ülkelerden bilgi alabilmek için mobil oyunlar geliştirdikleri söyleniyor.Bu tezleri destekleyen haberler ise dünyaca ünlü gazetelerden New York Times, The Guardian ve ProPublica’den geldi.

Yine ünlü yazarlardan Peter W. Singer ”Herkesin bilmesi gerekiyor, terörist gruplar bilgi hırsızlığı yapmak için oyunları kullanıyor”dedi. Bu da gazeteleri destekleyen açıklamalardandı. Yine raporlarda Çinli hackerler gibi niceleri Xbox Live, World of Warcraft gibi sanal ortamları kullanarak bilgi çalıyorlar şeklindeydi.

Blizzard yetkilileri, World of Warcraft’ta bilgi toplamak için herhangi bir istihbarat ajansının izni yok dedi ve Microsof ise yorum yapmaktan kaçındı… Olaylar ciddiyetini korurken bizlerde gelecek olan yeni haberlerle sizleri bilgilendireceğiz.

NOT: Polygon’a konuşan Microsoft yetkililerinden gelen son açıklama ”Biz herhangi bir gözlemleme faaliyetinden haberdar değiliz, bu kesinlikle bizim rızamız ile yapılan bir şey değil.” şeklinde.

Teenage Mutant Ninja Turtles’dan Donatello Videosu

Activision’un uzun bir aradan sonra yeniden oyuncularla buluşturma kararı aldığı Teenage Mutant Ninja Turtles: Out Of The Shadows’dan yeni bir video yayımlandı. Okumaya devam et Teenage Mutant Ninja Turtles’dan Donatello Videosu

Xbox One Gündeme Bomba Gibi Düştü

Xbox One ile yeni nesil eğlencede hayallerin sınırını zorlamaya hazırlanın. Okumaya devam et Xbox One Gündeme Bomba Gibi Düştü

Gears of War: Judgment İstanbul’u Sallamaya Geliyor!

Microsoft XBOX platformuna özel olarak geliştirilen “Gears of War: Judgment” D&R mağazalarında oyun severlerle buluşuyor. Okumaya devam et Gears of War: Judgment İstanbul’u Sallamaya Geliyor!

Gears of War Judgment 1 Mart’ta Ön Sipariş Fırsatıyla Geliyor!

Gears of War Judgment, dünyada bugüne kadar 19 milyon adedin üzerinde satan serinin, en zorlu ve destansı hikayesiyle geliyor. Okumaya devam et Gears of War Judgment 1 Mart’ta Ön Sipariş Fırsatıyla Geliyor!