Thief İçin İlk İnceleme Yapıldı

Square Enix’in geliştirmekte olduğu ve çıkışı beklenen Thief için ilk inceleme sonuçları geldi.

Okumaya devam et Thief İçin İlk İnceleme Yapıldı

Sherlock: Crimes & Punishments PlayStation 4’e Geliyor

Yapımcı firma Frogwares’in yaptığı açıklamaya göre, bulmaca dolu polisiye yapım bu yıl içinde PlayStation 4’e geliyor.

Okumaya devam et Sherlock: Crimes & Punishments PlayStation 4’e Geliyor

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments İlk Bakış

Sherlock Holmes serisi, Crimes And Punishments ile bomba gibi geliyor!

Bir seçim yapmak zorunda kaldığında, doğru kararı verdiğinden emin misin? Eylemlerinin olası sonuçlarını dikkatlice düşün, çünkü Crimes & Punishments‘da olduğu gibi, verdiğin her karar geri tepebilir!

Frogwares yapımı Sherlock Holmes serisi, hem görsel hem de hikâye niteliği bakımından gittikçe güçleniyor. 2002’den bu yıla kadar gözle görülebilir büyük bir değişim gösterdi ve göstermeye devam etmekte. Aşağıdaki videoda Focus Home Interactive’in yayınladığı “Justice and Morality” adlı yeni fragmanını izleyebilirsiniz.

Hatırlarsanız bir önceki oyunu 2012’de çıkan The Testament of Sherlock Holmes’de, ana karakterimiz Holmes’e yapılan suçlamaların haksız yere olduğunu ispatlamaya çalışıyorduk. Oyun boyunca ipuçları ve topladığımız delilleri bir araya getirip asıl suçluyu ortaya çıkarmak amacımızdı. Serinin 7. oyunu Crimes & Punishments’da ise özel dedektif Sherlock Holmes, Dr. Watson ile birlikte erken verilmiş hükümlere, önyargılara yine karşı çıkıyor; eşsiz taktikleriyle haklıyı ve haksızı yine ortaya koyuyor.

Oyunun hikâyesi 19.yy’ın Londra’sında ve banliyö kesimlerinde geçiyor. Oyunda, her yedi davanın birinde elimize içinde 10 sanığın adının bulunduğu bir liste veriliyor, fakat kimin suçlu, kimin masum olduğunu belirlemek sizin elinizde. Eğer dikkatli olmazsanız, masum bir insanın hapislerde çürümesine sebep olabilirsiniz veya en tehlikeli suçluyu sokaklara tekrar salabilirsiniz. Gerçek suçlunun kim olduğuna karar verseniz bile, bu bilgi ile ne yapacağınız size kalmış. Kısaca oyunun gidişatını sizin ahlaki değerleriniz belirliyor.

Sherlock-Holmes-Crimes-and-Punishments2

Merakla beklediğimiz Sherlock Holmes: Crimes & Punishments’da pek çok farklı özellik var. Oynanabilirlik bakımdan Crimes & Punishments, diğer Holmes oyunlarına göre daha dinamik. Oyun süresinin 10-15 saate kadar sürebileceği söylenmekte, ki oyunun büyük bir zamanını suç mahallini araştırmaya ve ipuçları aramaya harcıyoruz.

Bulduğumuz ipuçları bir önceki oyundaki gibi karar tablosuna ekleniyor ve çıkarım yapmakta bize yardımcı oluyor. Nasıl farklı çıkarım yapıyorsak, sonuçları da bir o kadar farklı olabiliyor. İşte bu yüzden oyunda suçluyu bulmada başarı ya da tam tersi, çuvallama olasılığı da mevcut. Aldığımız her davanın olası 3-5 adet çözümü, toplamda davaların 6-10 tane farklı sonu var.

Sherlock-Holmes-Crimes-and-Punishments3

Unreal Engine 3 ile geliştirilmiş grafikler bizi bekliyor! The Testament of Sherlock Holmes‘de kullanılan hareket yakalama teknolojisi (motion capture tech) yerini Unreal Engine 3’ün akıcı görsel teknolojisine bırakıyor. Grafiklerinin bu denli güzel bir görünüme sahip olması oyuncunun oyuna daha bağlanmasını sağlıyor diyebiliriz.

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments, PC, Xbox 360, PS3 ve PS4 platformları üzerinden piyasaya sunulacak böylece 8.nesil konsola çıkan ilk SH oyunu olacak. Crimes & Punishments için kesin bir çıkış tarihin olmamasıyla birlikte, oyunun mart ayından önce çıkacağı tahmin ediliyor.

Unreal Engine 3 Web Tarayıcımıza Geliyor!

Epic Games’in yarattığı ve dijital oyun sektörünün en popüler grafik motoru Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunları web tarayıcınız üzerinden oynamak ister miydiniz? Okumaya devam et Unreal Engine 3 Web Tarayıcımıza Geliyor!

Tüm Zamanların En Büyük Dedektifi Geri Döndü

Yeni Sherlock Holmes oyunu Crimes & Punishments 2013 yılında bizlerle olacak. Okumaya devam et Tüm Zamanların En Büyük Dedektifi Geri Döndü

Star Wars 1313 Playstation 3’e Geliyor!

Geçtiğimiz E3 fuarında ortaya çıkan ve yeni nesil konsollara geleceğini bildiğimiz Star Wars 1313’ün Playstation 3’e de geleceği ilan edildi! Okumaya devam et Star Wars 1313 Playstation 3’e Geliyor!