E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

Video oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden E3’e günler kala E3 2019’a katılacak firmaların konferans saatleri kesinleşti. Okumaya devam et E3 2019 Konferans Gün Ve Saatleri

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Six Invitational Takvimi Belli Oldu

200,000$’lık Tom Clancy’s Rainbow Six Siege turnuvası yolda. Okumaya devam et Tom Clancy’s Rainbow Six Siege Six Invitational Takvimi Belli Oldu

Mobil İlk Canlı Yayın Yapıldı!

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2014 yani nam-ı değer GDC 2014, ABD’nin San Fransisco şehrindeki Moscone Center’da bugün başladı. Birçok firmanın standlarını bulundurduğu konferansta, çeşitli gösterimler ve oturumlar yapılmaya devam ediyor.

tw

İlk gün dikkat çekici haberlerden biri mobil twitch oldu. Bu haberimizden de hatırlayacağınız üzere, Twitch mobil uygulaması geliştirilip, mobil olarak canlı yayın yapmamız planlanıyordu. Konferansta Gameloft ve witch ortaklığı ile ilk canlı yayın “Asphalt 8: Airborne” ile gerçekleşti.

tw2

Yapılan açıklamalara göre, Asphalt 8: Airborne iOS platformu için yeni bir güncelleme gelecek. Bu güncelleştirme ile canlı yayın desteğin yanında; yeni araçların ve etkinliklerin geleceği de açıklandı. Güncelleştirme için henüz net bir tarih verilmedi.

Twitch Mobil Platforma Geliyor!

İnternet üzerinde büyük bir kitleye sahip Twitch, mobil platforma da geleceğini duyurdu. Bildiğiniz üzere Twitch, uygulama olarak zaten mobil platformda vardı. Bu uygulamanın, son indirme sayısının da on milyona ulaştığı belirtildi. Fakat uygulama üzerinden sadece yayınları izleyebiliyorduk. Bugün yapılan açıklamaya göre, artık mobil platformda da canlı yayın yapabileceğiz.

Twitch’in mobil platformlar için hazırladığı uygulama, sadece oyun sesi ve videosunu kaydetmeyecek. Gelen bilgilere göre; ön kameradan görüntü, mikrofondan ses alma yetkisine de sahip olacak. Kullanıcılar yayın kalitesini de ayarlayabilecek.

Net olarak bir tarih belirtilmezken, uygulamanın şimdilik android ve iOS tabanlı işlemcili mobiller için piyasada olacağı açıklandı.

Minecraft’a Gelen Yeni Özellik Yüzleri Güldürdü

Çıkışıyla oyun dünyasında adeta patlama yapan Minecraft, PC ve Mac kullanıcılarının uzun süredir istedikleri bir talebi karşılıyor.

Sürekli olarak güncelleme alan ve her güncelleme ile gelişen Minecraft’a gelen bu özellik ile tek bir tuş ile Twitch yayını başlatabileceksiniz.

Son çıkan snapshot versiyonunda oyuna eklenen bu özellik sayesinde istediğiniz anda canlı yayına başlayabileceksiniz.Canlı yayın ile ilgili birçok özelliği değiştirebileceksiniz.

PC’de ‘F6’ tuşu ile kullanılacak bu özellik Mac içinde bulunuyor. Ancak Windows (Vista ve üstü) ve OS X (10.9 ve 10.9) için gelen bu sistemin Linux için gelmeyeceği doğrulandı.