50,742 Oyuncuyla Korsan Oyun Anketi Gerçekleştirildi!

Korsan oyun anketindeki değerler çok şaşırtıcı. Sonuçta oyuncuların %35’inin korsan olduğu anlaşılıyor.
Okumaya devam et 50,742 Oyuncuyla Korsan Oyun Anketi Gerçekleştirildi!

Mount & Blade II: Bannerlord Bannerlord E3 2016 Değerlendirmesi

Mount & Blade II: Bannerlord’un E3 2016 videolarını oturduk detaylıca inceledik! Oyun ne durumda? TaleWorlds’ün artıları eksileri ne? Hayranlar ne bekliyor? Hepsi burada!

Okumaya devam et Mount & Blade II: Bannerlord Bannerlord E3 2016 Değerlendirmesi

Vampyr E3 2016 İle Karşımıza Çıktı

Life is Strange yapımcıları tarafından geliştirilen Vampyr, E3 2016 PC Gaming Show’da tanıtıldı. Okumaya devam et Vampyr E3 2016 İle Karşımıza Çıktı

Mount & Blade II: Bannerlord PC Gaming Show’a Konuk Oldu

TaleWorlds Entertaintment uzun süredir yapım aşamasında olan Mount & Blade II: Bannerlord’un iki yeni fragmanını E3 2016 PC Gaming Show’da yayınladı.

Okumaya devam et Mount & Blade II: Bannerlord PC Gaming Show’a Konuk Oldu

Guild Wars 2’nin Toparlanması İçin Köklü Bir Değişiklik Geliyor

Guild Wars 2 World vs World için ilk köklü güncelleme yolda. Tasarımcılar Mike Ferguson ve Matt Witte verdikleri röportajta bakın neler diyor. Okumaya devam et Guild Wars 2’nin Toparlanması İçin Köklü Bir Değişiklik Geliyor

The War Z’ye Şans Tanıyabiliriz

Ortalık kızışırken, oyun sektörü yeni bir içeriğe kavuşuyor. The War Z, DayZ klonumu yoksa samimi bir rakip mi?

The War Z, zombiler ile dolu bir kıyamet sonrası dünyada oynayacağımız hayatta kalma temalı yeni bir MMO. Hammerpoint Interactive tarafından geliştirilen oyun, DayZ ile gelen ve tarzda devrim niteliği taşıyan bir çok özelliği içersinde barındırıyor. Bununla da kalmayıp DayZ’nin şu anda kapasitesinde bulundurduğu oyuncu sayısından çok daha büyük kapasiteli serverlarda oynayabileceğimizi vaat ediyor. Oyunu bir kere satın aldıktan sonra bir daha abonelik ücreti ödemeden oynayabileceğiz. Henüz oyun içinde gerçek para ile alışveriş yapılıp yapılmayacağı hakkında bir bilgi yok.

DayZ’nin büyük başarısından sonra, devasa modun mekaniklerini temel alacak oyunları görmeyi bekliyorduk, fakat bu biraz erken oldu. Zira DayZ henüz alfa aşamasında. Peki, DayZ modunun geliştiricisi bu duruma ne diyor? Dean Hall, PC Gamer ile yaptığı röportajda bu konudaki düşüncelerini şu şekilde açıklıyor :

Bence rekabet iyi bir şey, ve oyunlarına koydukları özellikler çok iddialı. Umuyorum ki, oyuncuların DayZ’ye verdikleri tepki diğer oyun geliştiricilerinin, hatta bazı yayıncı şirketlerinde dikkatini çeker ve sektör ile ilgili mutlak gerçekleri sorgulamaya başlarlar. Belki The War Z’nin duyurulması bunun başlangıcıdır. Eğer öyleyse bu çok güzel bir şey.

Fakat oyun ile ilgili açıklanan özellikler, henüz hazırlanmamış ki bunlar oyuna konması vaat edilen özellikler bu pek hoş bir şey değil. Çünkü bunlar yapılması zor şeyler… DayZ’nin bunları başarmış olmasının tek nedeni 10 yıldır geliştirilen mükemmel bir oyun motorunu temel alarak hazırlanması. Yorumlar için spekülasyon yapmak ayrı, henüz geliştirilmemiş bir özellik için söz vermek ayrı bir şey. Sonuç olarak oyunun bitirilmiş hali iyi olsa bile, oyuncular böyle durumlara kötü tepki verir.

DayZ’nin özellikleri açısından bakacak olursak, bana göre DayZ’nin başarısı özelliklerinden ziyade, bu özelliklere olan yaklaşımından kaynaklanıyor. DayZ’nin özelliklerini alıp, başka bir oyun motoruna koyup, başka bir ekip ile aynı özellikleri farklı bir yaklaşım ile uygulamaya çalışacak olursanız, işe yaramayacaktır. DayZ şu anda piyasada olmasından dolayı bu konuda iyi bir pozisyona sahip ve herkes çıkacak olan ürünün DayZ ile karşılaştırılmasını yapacaktır. Aynı şey World of Warcraft ve arkasından piyasaya sürülen benzer MMO’lar içinde yapıldı. Şüphesiz ki içimde ki asker, biraz rekabet istiyor. Kısacası bence bu harika bir haber!

DayZ’nin yapımcısı Dean Hall’ın düşünceleri bu şekilde. Diğer yandan The War Z ekibi, oyunlarının DayZ Alfa sürümü piyasaya çıkmadan önce geliştirildiğini iddia ediyor. DayZ’nin başarısı ile gaza geldiklerini ve DayZ camiasının forumlardaki tavsiyeleri üzerinden bazı özelliklerini geliştirdiklerini söylüyorlar. Ayrıca ekiplerindeki birçok kişinin de DayZ fanı olduğunu belirtiyorlar.