Skyrim Nordlarındır

Alın kahvenizi, açın Skyrim’den en sevdiğiniz müziği, yaslanın koltuğunuza. Size güzel bir hikaye sunuyoruz.

Organik bağımızın olduğu Paradoxfan.com‘un önemli üyelerinden ve kısa bir süre önce yönetim meclisinde de yer almaya başlamış olan Berat, nam-ı diğer bbjx, sitede Europa Universalis IV’ün Skyrim modu ile bağıntılı bir AAR yani After Action Report yayımladı. Bu ne demek? Oyun jargonunda “hikaye” demek. Diğer iş-meslek alanlarında farklı manalar içerse de biz oyuncular için, oyuncuların kendi oyunlarını hikayeleştirmesi, rol yaparak kendini o evrende hissederek güzel hikayeler yazması demek. Hele bu hikayeler resimlerle, müziklerle süsleniyorsa, ortaya Game of Thrones gibi, The Walking Dead gibi efsane yapıtlar, dizi kalitesinde içerikler ortaya çıkıyor diyebiliriz. Çok uzattım, şimdi hikayeye geçelim.

Not: Hikayenin ilk bölümünü ekliyoruz, duyuru amacıyla, prologue yani giriş kısmını okuyacaksınız, 1. bölüm ise Paradoxfan’da, kendi konusunda yerini almış durumda, onun linki de aşağıda mevcut. Ayrıca yine vereceğimiz linkten kullanılan modları da öğrenebilirsiniz.

Giriş – Skyrim Nordlarındır

Volskygge’ın buzla örtülü bir sabahında oldu olanlar. Bir avuç asi Jarl Engmar’ın sarayına baskın düzenledi.Neredeyse tüm nöbetçiler öldürüldü. Karşı koymayıp teslim olanlar ise esir alındı.Bunu kim yaptı? İçeri nasıl girdi? Yüzlerinde beyaz savaş boyalarının üstüne buz mavisine boyanmış “N” harfi ne anlama geliyor? Bu soruların hepsi elleri ve ayakları bağlanmış Jarl’ın aklından hızlıca geçti.Ama bunlara cevap bulamadı. Ona alaycı gözlerle bakan bu adamların kim olduğunu çıkarmaya çalışırken “Büyük Salon” birden içeri giren o adamın gölgesiyle adeta gözünde küçüldü. 2 metreye yakın boyu,iki eliyle sanki ona ruhuyla bağlıymış gibi sıkı sıkıya taşıdığı çift taraflı savaş baltası ve diğerlerinden farklı olan siyah savaş boyası ve miğferinin altından yüzünde gözüken belirli belirsiz beyaz bir simge. Ona doğru yaklaşan bu kişiye baktı uzun uzun onu tanımaya çalışır gibi. Ama başaramadı. Bu meraklı politikacının işini kolaylaştırmak için kaskını çıkardı adam. Ve yaklaştı…

Devamı yeni üssümüzde.