20 Oyun Evreni Bir Videoya Ancak Böyle Sığardı!

Hollandalı oyun tutkunu Tim Hijlkema, öyle hoş bir video yapmış ki görmeniz lazım. Okumaya devam et 20 Oyun Evreni Bir Videoya Ancak Böyle Sığardı!

Mass Effect 3’ün En Uzun Multi Etkinliği Başlıyor!

Mass Effect 3’ün co-op multi özelliğine verilen destek ve bu özelliğin kalitesi taraflı tarafsız birçok oyuncunun takdirini topladı. Okumaya devam et Mass Effect 3’ün En Uzun Multi Etkinliği Başlıyor!

Yılın Oyunlarının Hepsi Bir Arada

D.I.C.E 2012 yılın en iyi oyunları için eğlenceli bir live action trailer. Okumaya devam et Yılın Oyunlarının Hepsi Bir Arada

D.I.C.E Ödülleri Sahiplerini Buldu

D.I.C.E ödüllerinde Journey rüzgarı esti. Okumaya devam et D.I.C.E Ödülleri Sahiplerini Buldu

Mass Effect 3’e Göz Yaşartıcı DLC!

Mass Effect 3’ün sürpriz genişleme paketiyle gözlerimiz dolacak! Okumaya devam et Mass Effect 3’e Göz Yaşartıcı DLC!

Mass Effect 3’ün Wii U Performansını Merak Edenler?

Yeni nesil konsolların ilk temsilcisi olarak ortaya çıkan Nintendo’nun gözdesi Wii U’nun çıkış oyunlarından biri olan Mass Effect 3’te nasıl bir performans sergilediğini merak ediyor muydunuz? Peki, ya Wii U ile günümüz konsolları arasındaki farkı? İki sorunun yanıtını da bizler için araştıran Eurogamer’ın testlerine bir göz atıyoruz!

Wii U yavaş yavaş dünya çapındaki raflarda yerlerini almaya başlarken, Eurogamer – Digital Foundry ekibi, Nintendo’nun en yeni gözdesinin çıkış oyunlarından biri olarak arzu endam eden Mass Effect 3’ün günümüz konsollarıyla bir performans karşılaştırmasını yapmış. Dileyenler tüm incelemeyi uzun uzadıya buraya tıklayarak ulaşabilecekleri sayfadan okuyabilirler. Bizler burada sadece incelemeden satır başlarını ve biz oyuncular için en önemli olan kıyas faktörlerini gözden geçireceğiz.

Öncelikle tabi ki oynanış!..

Mass Effect 3’te kullanılan ekranı kaplayan efektlerin Xbox 360 üzerinde verdiği fark edilebilir kare hızı düşmeleri Wii U sürümünde görülmemiş, hatta Palaven’de geçen, açık arazilere sahip savaş sahnelerinde dahi akıcılık konusunda bir sıkıntı yaşanmamış. Fakat bu tutarlılığın oyun boyunca sürmediğinin ve PlayStation 3 karşısında ise bir hayli düştüğünün de altı çizilmiş. Oyunun büyük bir kısmında oynanışta gözlenen performans PlayStation 3 ile aynı seviyede kalırken, bazı yerlerde ise PlayStation 3’ün altında kalarak hayal kırıklığı yaşatmış. Neyse ki bu alanlarla oyun boyunca pek fazla karşılaşılmamış.

Sinematikler söz konusu olduğunda da bir yer dışında Wii U’nun performansı Xbox 360 ile denk giderken, PlayStation 3’ün ise altında kalmış göründüğü ve yalnızca bir sahnede (Citadel’de bulunan hastanede yürürken) ise iyice çuvalladığı belirtiliyor. Fazla sayıdaki NPC’nin işlemciye yük olarak geldiği ve kare sayısının alarm verecek düzeyde düştüğünün de altı çiziliyor…

Bu kadarcık detay bilgiyle bile Wii U’nun hiçte yeni nesil konsolların ilk temsilcisi sıfatını hak etmediği ve günümüz konsollarından güçlü olmadığı da ortaya çıkıyor. Wii U’ya bir şans vermek konusunda bundan sonra karar sizin…

Mass Effect 3’ün Omega DLC’si Wii U’da Olmayacak!

Mass Effect serisini noktalayan üçüncü oyunun merakla beklenen son genişleme paketi Omega’nın diğer tüm platformlarda yerini alacağı, ancak Wii U kullanıcılarına sunulmayacağı açıklandı. Okumaya devam et Mass Effect 3’ün Omega DLC’si Wii U’da Olmayacak!

BioWare Montreal Yeni Mass Effect Oyununu Frostbite Motoru ile Hazırlıyor

Mass Effect 3’ün “Multi Player” kısmından sorumlu olan BioWare Montreal serinin yeni oyunu için çalışmalara başlamış bile. Okumaya devam et BioWare Montreal Yeni Mass Effect Oyununu Frostbite Motoru ile Hazırlıyor