Kingdom Come: Deliverance Gerçekçiliğin Sınırlarını Zorlayacak

Warhorse Studios tarafından geliştirilen Kingdom Come: Deliverance, RPG oyunlarındaki gerçekçilik ögelerini bir üst seviyeye taşıyacak. Okumaya devam et Kingdom Come: Deliverance Gerçekçiliğin Sınırlarını Zorlayacak

Kingdom Come: Deliverance İlk Bakış

Zindanlara evet, dragonlara hayır! Merakla beklenen Kingdom Come: Deliverance’ı sizler için test ettik. Okumaya devam et Kingdom Come: Deliverance İlk Bakış

Kingdom Come: Deliverance Karakter Oluşturma Videosu Yayında

Mafia’dan sonra Çekler’in imza atacağı en iyi oyuna adım adım ilerliyoruz.

Kingdom Come: Deliverance bir Kickstarter projesi olarak başladı ve bugün birçok oyuncuyu başta olmak üzere oyun sektörünün de dikkatle takip ettiği bir yapım oldu. 15. yüzyılın başlarında Orta Avrupa’da geçen FPS rol yapma oyunu olan Kingdom Come: Deliverance, CryEngine 3 ile geliştiriliyor. Ciddi anlamda emek harcanan projenin oyuncular tarafından yapıldığı da su götürmez bir gerçek zira sunum son derece başarılı ve hayalimizde yer alan öğeler içeriyor. Bu zamana kadar hangi oyun size bir meydan muharebesinde özgürce savaşabilme imkanı sağladı? Çok az oyun sayarsınız ve emin olun saydığınız oyunlarda da kısıtlamalar mevcuttur… Sonuç itibariyle motoru, içeriği ve bağımsız oluşu herkesin ilgisini cezbetti. Öyle ki Kickstarter’da hedeflenen para miktarı aşıldı, ikiye katlandı. Oyunun en pahalı paketi de tükenmiş durumda.

Oyunun videoları size Skyrim’i hatırlatabilir. Lakin bu oyun Skyrim’den daha mücadeleci olacak, savaşlar farenizin sol tuşunun spam’ından daha fazlasını gerektireceği kesin… Warhorse Studios, oyunun çıkış tarihi için net bir şey söylemiyor. Plan 2014’ün 4. çeyreği ya da 2015’in başı. Birkaç bölümle karşımızda olacak olan oyunun ilk bölümü 30 saat eğlence sunarken diğer iki bölümüyle bu saatin 70’e çıkması öngörülüyor.

Oyun hakkında nokta atışı pek çok az şey biliyoruz. Yavaş yavaş bilgilerimiz artıyor, örneğin kısa bir süre önce yayınlanan ‘character customisation’ videosu ile karşımızda tam olarak ne var kafamızda daha da şekillenmeye başladı.

Ayrıca bir önceki videoyu kaçıranlar, Kingdom Come: Deliverance nasıl bir atmosfere sahip aşağıdaki videodan öğrenebilirler.