Google Yeni Oyun Platformunu Duyurdu!

Dev şirket sonunda ağzındaki baklayı çıkardı

 

Google uzun süredir konsol/PC oyunları piyasasına adımını atmak için adım saymaktaydı. Kapalı kapılar arkasındaki anlaşmalar, eleman alımları, Project Stream ve konsol planı dedikoduları derken sonunda Google’ın yeni projesi ortaya çıktı:

Stadia

Peki nedir bu Stadia? Yenilir mi içilir mi? Oyun konsolu mu, mobil cihaz mı, Tablet mi, bir çeşit PC’mi? Bu saydıklarımın hiçbiri değil… ama bir açıdan da hepsi Stadia. Google’ın yeni projesi bir “Bulut yayın platformu”. Project Stream ile test ettikleri bulut oyunculuk sisteminin çok daha geniş ve kapsamlı bir uygulaması.

Cep telefonlarından tabletlere ve akıllı tv’lere kadar her türlü platformda çalışabilme meziyetine sahip olan Stadia, ne bir konsola ne de herhangi bir ek aparata ihtiyaç duymuyor. Stadia’nın çalışabilmesi ve sizlere her türlü platformda AAA kalitede oyun deneyimi sunabilmesi için tek gereken az evvel adı geçen cihazlardan biri, Stadia üyeliği ve hızlı bir internet…

Daha fazla bilgi için sizleri yeni merkez adresimize yönlendiriyoruz. Asıl haber içeriği burada bulunmaktadır https://yabgunizampasha.com/google-yeni-oyun-platformunu-duyurdu.html

StarCraft 2 Yapay Zekasının İnsanları Mağlup Etmesi Amaçlanıyor

Tüm zamanların en popüler çok oyunculu yapımlarından StarCraft 2’nin yapay zekası, insanlara kafa tutabilmesi için geliştirilecek. Okumaya devam et StarCraft 2 Yapay Zekasının İnsanları Mağlup Etmesi Amaçlanıyor

Google Bilim Fuarı 2016’da Türkiye’den İki Finalist Var!

Google Bilim Fuarı 2016’da bölgesel finalistler belli oldu. Okumaya devam et Google Bilim Fuarı 2016’da Türkiye’den İki Finalist Var!

Eskişehir Tepebaşı İlçe Belediyesi’nden Halka Pokemon Go Jesti!

Tepebaşı İlçe Belediyesi Pokemon Go oynayanlara ücretsiz destek veriyor. Ama nasıl? Okumaya devam et Eskişehir Tepebaşı İlçe Belediyesi’nden Halka Pokemon Go Jesti!

Google Ve Asus’tan Yeni Oyun Konsolu: Google Nexus Player!

Google ve Asus Android tabanlı yeni bir oyun konsolu çıkaracaklarını duyurdu!

Okumaya devam et Google Ve Asus’tan Yeni Oyun Konsolu: Google Nexus Player!

Razer Ve Google’dan Yeni Bir Konsol İçin İşbirliği!

Google geçen hafta biten “Google I/O” Konferansında oyun konsolları piyasasına ihtiyatlı bir adım attı ve Razer’la ortak bir mikro konsol geliştireceğini duyurdu. Ayrıntılar haberde…

Okumaya devam et Razer Ve Google’dan Yeni Bir Konsol İçin İşbirliği!

Google Glass’a Sony’den Smart Wig’li Cevap

Sony’nin üzerinde çalıştığı patent Google’ı bile kıskandırdı. Giyilebilir mobil cihazlar özellikle Google Glass’tan sonra büyük ilgi görmeye başladı. Sony’nin planladığı bu cihaz ise sizi gerçekten şaşırtacak.

Sony, geçtiğimiz Mayıs ayında “giyilebilir mobil cihazlar” başlığı altında oldukça ilginç bir patent almış; SmartWig (Akıllı Peruk). Bu patenti geçtiğimiz Mayıs ayında alan Sony, kamuoyuna bu hafta duyurdu.

Açıklamalara göre bu ‘akıllı’ peruk, veri işleyebilecek ve diğer mobil cihazlarla iletişime geçebilecek. İşlem yapan parçalar peruk içinde gizli şekilde bulunacakmış böylece görünüşü bozmayacak. Sony’nin konu ile ilgili açıklaması ise şu şekilde: “Akıllı Peruk diğer giyilebilir mobil cihazlara göre oldukça avantajlı yanları olan konforlu ve geliştirilebilir bir cihaz.”

Birçok insanın hastalık ya da başka sebeple saçını kaybedip peruk kullandığınıda notlarına ilave eden Sony patent başvurusuna birçok peruk çalışması da eklemiş.

SmartWig’in daha da gelişebileceğini söyleyen Sony, peruk tabanlı navigasyon ve lazer-kamera işaretleme sistemiyle sağlık sektörü gibi birçok yararlı işte kullanılabilineceğini de düşünüyor.

Peki oyunlarla alakalı nasıl bir içeriği olabilir? Şu an söz konusu değil, yani hakkında bahsedilmiyor ama belki geliştirilerek beyin dalgalarıyla (düşünce) gücüyle oyunlara etki etme de söz konusu olabilir. Ne de olsa günümüzde bazı sağlık problemi yaşayan insanlar için bu tür cihazlar üretilmiş durumda.

Sony’nin patent başvurusunu da buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

MAC’e Saldırı Sürüyor

Kaspersky Lab’in son bulguları, “Windows” tabanlı virüslere karşı maksimum güvenlik sunan Mac bilgisayarların da siber suçluların tehdidi altında olduğunu ortaya koyuyor. Okumaya devam et MAC’e Saldırı Sürüyor

Ortadoğu’nun yeni siber casusu “Madi” Keşfedildi

Kaspersky Lab’in tehdit saptama şirketi Seculert ile son keşfi Ortadoğu’nun yeni siber casusu “Madi” oldu. Son 8 aydır, 800’den fazla kurbana saldıran Madi, özellikle iş adamlarını ve öğrencileri hedef almış. Okumaya devam et Ortadoğu’nun yeni siber casusu “Madi” Keşfedildi