Valve’den Steam’e Eklenecek Oyunlar İçin İddialı Karar

Tutarsız yayın politikalarına gelen tepkiler sebebiyle Valve değişikliğe gitti ve Steam’e hangi oyunların ekleneceğine karışmamaya karar verdi. Okumaya devam et Valve’den Steam’e Eklenecek Oyunlar İçin İddialı Karar

WASD Kontrol Düzeni Hayatımıza Nasıl Girdi?

Bilgisayar oyuncularının en gözde kontrol şeması WASD nasıl ok tuşlarının yerini aldı ve oyuncular açısından bir vazgeçilmez haline geldi? Okumaya devam et WASD Kontrol Düzeni Hayatımıza Nasıl Girdi?

Steam Dev Days’te Steam ve PC’nin Geleceği Konuşuldu

Valve’in Ekim ayında duyurduğu ve basınsız bir etkinlik olduğu için oldukça ilgi duyulan Steam Dev Days Konferansı tamamlandı. İşte konferanstan satır başları.

Okumaya devam et Steam Dev Days’te Steam ve PC’nin Geleceği Konuşuldu

Valve’dan Sanal Gerçeklik Cihazı

Valve, sanal ve gerçeklik arsındaki perdeyi kaldırmaya geliyor.

Valve’ın yaklaşmakta olan Steam Dev Days’te hakkında bilgi vereceği mezvulardan birisinin bir sanal gerçeklik cihazı ile ilgili olduğu ortaya çıktı. Görünüşe göre Valve, bu konu hakkında sadece konuşmanın basit ve yetersiz olduğunu biliyor ki sunumda bir portotipte gösterecek.

Valve konuyla ilgili “Sanal gerçeklik donanımının iki yıl içerisine satışa uygun hale geleceğini düşünüyoruz. Şu an ürettiğimiz prototip, cihazın ne kadar çarpıcı deneyimler sunduğunu ispatlamaya yetecek kapasitede. Bu durumdaki bir cihazın çıkışı çok uzun sürmeyecektir ancak şimdilik geliştirme aşamasına devam ediyoruz. Sunumda donanımın nasıl bir şey olduğu ve ne tür tecrübeleri mümkün kılacağı ile ilgili konuşacağız, ayrıca sunuma katılan ve rastgele seçilecek bir kaç kişi cihazı deneme şansına sahip olacak” şeklinde bir açıklama yaptı.

Kendi adıma konuşacak olursam, 2004 yılında Half-Life 2 çıktığında, NPC’lerin gözlerinde ki duygu yüklü bakışlardan oyun dünyasında gerçeğe en çok yaklaşan firmanın Valve olduğunu hissetmiştim. Bu kez ise Valve daha büyük oynuyor, bekleyip nasıl bir iş çıkardıklarını hep birlikte göreceğiz.

Resmi Olmayan İlk “Steam Box” Bu Yaz Satışa Çıkacak

Xi3’ün Piston adlı konsolu bu yaz satışa çıkacak. Piston’un “Resmi Olmayan Steam Box” olarak tabir edilmesinin sebebi Steam’in “Big Picture” özelliğini kullanıyor olması. Okumaya devam et Resmi Olmayan İlk “Steam Box” Bu Yaz Satışa Çıkacak

Valve’in Tepe İsmi Gabe Newell BAFTA Tarafından Ödüllendirecek

Valve patronu Gabe Newell geçen ay AIAS Şeref Kürsüsü’ne seçilmişti, şimdi ise İngiliz Televizyon ve Film Sanatları Akademisi (BAFTA) tarafından ödüllendirilecek. Okumaya devam et Valve’in Tepe İsmi Gabe Newell BAFTA Tarafından Ödüllendirecek

Valve’in Steam Box’ı Nintendo, Sony veya Microsoft’u Eleyebilir Mi?

Star Wars’da bilinen bir Yoda repliği vardır: “Sadece 2 Sith lordu vardır; ne eksik, ne fazla. Bir usta ve bir çırak.” Okumaya devam et Valve’in Steam Box’ı Nintendo, Sony veya Microsoft’u Eleyebilir Mi?

Gabe Newell Steam Box Hakkındaki Planlarını Anlattı!

CES 2013 kapsamında ortaya çıkan ilk Steam destekli mikro bilgisayar olan Piston’un ardından Gabe Newell Steam Box ile ulaşmak istedikleri hedefleri hakkında bir dizi açıklamada bulundu. Okumaya devam et Gabe Newell Steam Box Hakkındaki Planlarını Anlattı!