Xbox Game Preview Windows Yolunda

Microsoft, Steam’in hegemonyasını kırmak için her yolu deniyor. Xbox Game Preview yakında Windows’a geliyor!

Okumaya devam et Xbox Game Preview Windows Yolunda

Prey for the Gods Kickstarter Hedefini Tamamladı

Bağımsız yapımcı No Matter’ın geliştirdiği iki senedir geliştirdiği ilgi çekici Prey for the Gods, $300.000 hedefini başarıyla devirdi.

Okumaya devam et Prey for the Gods Kickstarter Hedefini Tamamladı

Yeni Bir Mod: Far Cry Z-DAY

Zombiler artık her yerde! Son zamanlarda dikkat çekmiştir mutlaka. Artık yapımlarda hayatta kalma ve zombi ikilisini her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Bu kervana katılan son şirkette Ubisoft oldu. Far Cry 3 ile “Open World” dediğimiz oyun türünde başarılı olmuştu. Daha sonrada ki zamanlarda hep bir ek paket diyebileceğimiz, hem de ayrı bir oyun olan Far Cry 3: Blood Dragon bizlere sunuldu. Blood Dragon temel olarak, 80’li yılların bilim kurgu ögeleri ile bizleri eğlendirmeyi amaçlamıştı ve öyle de oldu. Tüm bunlar olması na rağmen, gerçekten oyunda ki haritaya göre yapılan etkinlikler az kalıyordu. Bu yüzden Ubisoft, yeni bir mod olan “Far Cry Z-DAY” ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

far

İlk ismini okuduğunuzda aklınıza DayZ geldi büyük bir ihtimal. Mod yapımcısı “GC Vos”: “Isim olarak benzerlik taşıyor olmasına rağmen, içerik olarak bir çok değişikliğe sahip” açıklaması yaptı. Farkı olarak tamamen gerçek tek oyunculu hikayesi, çoklu bir hayatta kalma mücadelesi ve işe yaramaz insan sürüsünün olmaması belirtildi. Toplamda 12 bölümden oluşacak oyuna, böyle olunca Left 4 Dead ile Far Cry birleşimi diyebiliriz. Bunların yanında yeni seslendirmelerin ve müziklerin de bizleri beklediğini söyleyebiliriz.

far1

1 Mart tarihinde “Open Beta” olarak oyun bizlere sunulması planlanıyor. Yedi dakikalık alfa sürümünden bizlere sunulan oynanış görüntüsünü aşağıda bulabilirsiniz. Artık temelinde zombi olan yapımlar bizleri biraz sıkmaya başladı. Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

DayZ’den Beklenmedik Başarı

Yaratıcı ve denenmemiş fikirlerin doğru uygulandıkları zaman oyun sektörü içerisinde çok büyük sükse yaptıkları bir gerçek, bunun en büyük örneklerinden birisi Minecraft ancak bugün karşımıza çıkan başka bir kanlı canlı örnek var. DayZ!!! Okumaya devam et DayZ’den Beklenmedik Başarı

Oyun Olma Yolunda İlerleyen DayZ’nin Alpha’sı Ne Zaman Geliyor?

Dean Hall, Joystiq ile yaptığı röportajda Arma2’den türeyen DayZ modunun en erken Haziran’daki resmi gözden geçirme toplantısından sonra Alpha olarak yayınlanabileceğini söyledi. Okumaya devam et Oyun Olma Yolunda İlerleyen DayZ’nin Alpha’sı Ne Zaman Geliyor?