Yeni Prey Oyunu İçin Gamescom’da Bir Oynanış Videosu Gösterildi

Arkane Studios tarafından geliştirilen Prey 2 için Gamescom 2016’da bir oynanış videosu gösterildi. Okumaya devam et Yeni Prey Oyunu İçin Gamescom’da Bir Oynanış Videosu Gösterildi

Türkiye Sanal Gerçekçilik Yarışında Geride Kalmayacak!

Sanal gerçeklik, Türkiye ve trendi yakalayabilmek… Okumaya devam et Türkiye Sanal Gerçekçilik Yarışında Geride Kalmayacak!

Obsidian Entertaintment’tan F2P Tank Oyunu: Armored Warfare

RPG’leri ile ünlenmiş Obsidian Entertaintment niçin Free-to-Play bir tank oyunu yapmakta anlamış değiliz fakat oyun CryEngine ile geliştiriliyor.

Okumaya devam et Obsidian Entertaintment’tan F2P Tank Oyunu: Armored Warfare

DOOM 4 CryEngine İle Geliştirilseydi…

DOOM, CryEngine ile daha mı güzel?

Natalia Galantseva, Doom 4’ün CryEngine motoru ile geliştirilseydi nasıl olurdu temalı mükemmel bir video paylaştı. Bu video gerçekten çok etkileyici ve izlediğimiz kadarıyla içinde yeni nesil oyun teknolojisini barındırdığını söyleyebiliriz. Bu durumda komik olan şey şu; eğer Doom 4 bildiğimiz eski moda oyun konsollarına çıkarsa çok da iyi görünmeyecektir. Bu yüzden yeni nesil konsollara çıkması çok daha iyi olacaktır.

Bu haberin videosunu izlerken ‘vay be‘ diyeceğinizden eminim.

Crytek Xbox One İçin CryEngine 3 Kullanacak

Video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Crytek’in CryENGINE 3 teknolojisi, Microsoft’un yeni duyurulan “hepsi bir arada” oyun ve eğlence sistemi Xbox One’da yazılım geliştirilecek şekilde yenilendi. Okumaya devam et Crytek Xbox One İçin CryEngine 3 Kullanacak

TOGOG Ücretsiz Oyun Yapımı Eğitimlerini Sürdürecek

Türkiye’de henüz yeni gelişme aşamasında olan ve iş gücü kıtlığı çekilen, ancak dünyada 55 milyar dolarlık hacimlere ulaşan oyun sektörüne, Türk geliştiricilerin dikkatini çekmek amacıyla internet ortamında Türkiye Oyun Geliştirici Öğrenciler Grubu’nca (TOGOG) ikinci kez ücretsiz oyun geliştirme eğitimi verilecek.

İlkine 4 bin 500 katılımcının ilgi ikincisine 7000 kişinin ilgi gösterdiği ücretsiz eğitimlerde, Bu yıl oyun sektörünün önde gelen iki oyun motorunun eğitimleri verilecek. CryEngine SDK ve Unity3d eğitimlerinin düzenleneceği eğitimde oyun geliştirme evreleri, oyun, yapay zeka ve network programlama ile optimizasyon konuları işlenecek.

Civilization Of Ottoman Proje Müdürü ve baş programcısı Gürcan Serbest, derslerin internet ortamında düzenleneceğini CryEngine eğitimlerinin 14, Unity eğitimlerinin 17 hafta süreceğini ifade etti.

Katılımcılarla birlikte eğitim süresince bir oyun geliştireceklerini anlatan Serbest, ”Oyunun konusunu ilk ders gününde hep birlikte belirleyeceğiz. Bir taraftan oyunumuzu geliştirirken bir taraftan da geliştirmekte olduğumuz oyun üzerinden eğitimlerimize devam edeceğiz. Katılımcılarımız bu sayede öğrendiklerini bir ekip içinde pratik olarak uygulama şansını bulacak” dedi.

İlk dersinin 22 Mayıs’ta başlayacağını belirten Serbest, eğitimlere katılmak isteyenlerin CryEngine için CryEngine SDK Eğitimleri için http://bit.ly/132fVAR Unity3d Eğitimleri için http://bit.ly/15sNBHq adreslerindeki formu 20 Mayıs’a kadar doldurabileceğini ifade etti.

Serbest, toplam 50’şer kişilik dört sınıftan oluşacak eğitimlerde jürice seçilecek katılımcıların ücretsiz eğitim alacağını kaydetti.

”Bu eğitim sonunda katılımcılar, dünyada 55 milyar dolar hacimlere varan, ancak Türkiye’de henüz yeni filizlenmiş bir oyun sektöründe yer edinebilme ve kendilerini geliştirirlerse bu sektörde istihdam şansı bulabilecek. Eğitimin içeriği dünyada çok yaygın kullanılan ‘Unity3D’ ve CryEngine konusunda olacak.”

Oyun Geliştirmek İsteyene Ücretsiz CryEngine 3 Eğitimi

26-28 Kasım 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek olan CryENGINE 3 çalıştayı, ODTÜ TEKNOKENT ATOM ve CRYTEK işbirliği ile oyun geliştiricilerine ücretsiz verilecek. Okumaya devam et Oyun Geliştirmek İsteyene Ücretsiz CryEngine 3 Eğitimi