BioShock’u Andıran Close to the Sun İçin Duyuru Fragmanı Yayınlandı

Akıllara BioShock serisini getiren FPS türündeki korku oyunu Close to the Sun’ın duyuru fragmanı yayınlandı.

Okumaya devam et BioShock’u Andıran Close to the Sun İçin Duyuru Fragmanı Yayınlandı

Elveda Irrational Games

Böyle bir olayı kim hayal edebilirdi? Başarılı onca işten sonra bu mu olmalıydı? Bioshock serisinin geliştiricisi Irrational Games kapanıyor.

Özellikle Bioshock oyunuyla bizleri oldukça memnun eden firmanın neden kepenklerini indirdiğine dair net bir bilgi yok ama Irrational Games’in başındaki isim olan Ken Levine resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada stüdyonun kapanacağını doğruladı ama oyun severlere de müjde vermeyi ihmal etmedi. Kendisini ve 15 kişilik bir ekibin Take Two çatısı altında çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bundan sonra nasıl bir yol izlenecek elbette zamanla göreceğiz. Ancak şunu söylemeliyiz ki Bioshock Infinite gibi son yılların en başarılı FPS oyunun sonun gelmeyecektir. Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyunun yeni firmalarla karşımızdan olacağını söylemek çok zor değil. Hem Take Two’nun da icraatleri ortada. Yok yok, kötü bir şey olmayacak. Bu gelişme tamamıyla ticari hususlarla alakalı olsa gerek…

BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2 için Geri Sayım Başladı

BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2’nin çıkış tarihi belli oldu. 25 Martta çıkacak oyunun ikinci bölümünde kahramanımız bu sefer Elizabeth olacak.

Diğer oyunlarıyla büyük beğeni toplayan BioShock hatrı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip. Oyunun 2. bölümünü merakla bekleyen oyun severlere müjdeli haber yapımcılardan geldi. 25 Mart’da PS3, Xbox 360 ve PC’ye indirilebilir içerik olarak gelecek. Bizlere sunduğu oldukça orjinal hikayesi Episode 2 ile devam edeceğe benziyor.

Rapture’ın düşmesinden öncesini konu alan BioShock Infinite: Burial at Sea Episode 2 şimdiden büyük ilgi odağı oldu. Yayınlanan trailer binlerce kez izlendi. Irrational Games yetkilileri ise oyundan çok umutlu, diğer oyunlardaki başarının tekrarlanacağını umut ediyorlar.

İşte Oyunun Fragmanı,

http://youtu.be/hUQsbEO0bGw