Origin’de Büyük İndirim Dönemi Başladı

Oyun koleksiyonuna yenilerini eklemek isteyenlere güzel haberimiz var. Origin üzerinde, Battlefield 4’ün de aralarında bulunduğu indirim dönemi başladı. Okumaya devam et Origin’de Büyük İndirim Dönemi Başladı

Battlefield 4’ün Dragon’s Teeth DLC’si Kendini Gösterdi

Bu hafta çıkışını yapacak Dragon’s Teeth DLC’sinin çıkış videosu yayınlandı.

Okumaya devam et Battlefield 4’ün Dragon’s Teeth DLC’si Kendini Gösterdi

Battlefield “Dragon’s Teeth” İçin Tarih Verildi

Origin’in Twitter’da yaptığı açıklamaya göre yeni DLC’nin gelmesine sayılı günler var.

Okumaya devam et Battlefield “Dragon’s Teeth” İçin Tarih Verildi

Playstore En Çok Satanlar (23-29 Haziran)

Playstore’un bu haftaki en çok satanların içinde Shooter oyunlar kendilerine büyük bir yer edinirken farklı tarzdan oyunlar da bu hafta listede yer buluyor. Okumaya devam et Playstore En Çok Satanlar (23-29 Haziran)

Playstore En Çok Satanlar (16-22 Haziran)

Playstore’un bu haftaki en çok satanlarında ilk üç sırada, iki Battlefield oyunu var! Okumaya devam et Playstore En Çok Satanlar (16-22 Haziran)

BF4’ün 4. DLC’si Dragon’s Teeth Detaylandı

Bu yaz içinde çıkacak olan BF4 oyununun son DLC’si olan Dragon’s Teeth hakkında EA ve DICE taraflarından yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Okumaya devam et BF4’ün 4. DLC’si Dragon’s Teeth Detaylandı

Battlefield 4 Yeni Güncelleme!

FPS dünyasının en iyi oyunlarından biri olarak görülen Battlefield serisinin son oyunu olan Battlefield 4 için güncellemeler devam ediyor. Yaklaşık boyutu 1 GB olan güncelleme, PC oyuncuları için indirmeye sunuldu.

Temel olarak denge ve sabit çalışma konusunda yoğunlaşıldığını söyleyebiliriz. Öncelik olarak ilk kez “Spectator Mode” için düzenleme geldi. Bu düzenleme ile, oyuncular arası geçişlerde ki kararma ve çökme sorunları giderildi. Araçlar, tüfekler, tabancalar, el bombalarında ki dengeler düzenlendi. Çünkü kimi silah ve araçlar çok güçlü bir etkiye sahipken, diğer silahların gözle görünür düşük performansta olduğunu anlayabiliyorduk. Kan efektleri, hasar göstergeleri ve sağlık barındaki sorunlar düzeltildi. Özellikle, deniz araçlarında ki fiziksel sorunlar giderildi. Birçok çökme sorunları için çalışmalar yapıldı.

Bakalaım bu güncelleme ile DICE bizleri memnun edebilecek mi? Güncelleme hakkında ayrıntılı bilgilere, Battlelog’dan ulaşabilirsiniz.

Battlefield 4 için Güncelleme

Sabırsızlık ile beklediğimiz, fakat piyasaya sürüldüğü zaman bizleri üzen Battlefield 4 için söz verilen çalışmalar devam ediyor. Geçtiğimiz gün PC ve Xbox One oyuncuları için yeni bir güncelleme sunuldu. En çokta Xbox One kullanıcıların sevindiği güncelleme ile performans ve ses sorunlarına yoğunlaşıldığını görüyoruz.

PC versiyonu için gelen güncelleme ile:

 • Oyun sırasında takılmaya sebep olan ses döngüsünde ki sorun giderildi.
 • Headshot olmayınca, intihar veya patlamadan ölünce de bazen bize gösterilen Headshot simgesi sorunu düzeltildi.
 • Araçlarda makinalı silah kullanımında ki hatalar giderildi.
 • Soflam ve MAV’da çeşitli düzenlemeler yapıldı.
 • Performans iyileştirilmeleri yapıldı.

Xbox One versiyonu için gelen güncelleme ile:

 • Aynı şekilde, oyun sırasında takılmaya sebep olan ses döngüsünde ki sorun giderildi.
 • Team/Squad Deathmatch modlarında ki ses sorunları düzeltildi.
 • Oyunda çökme sorunu giderildi.
 • Defuse modunda ki bomba sorunu giderildi.
 • MAV için haritalarda iyileştirilmeler yapıldı.
 • Araçlarda sürü ve makinalı tüfek arasında geçiş yaparken oluşan çökmeler ve kasılmalar giderildi.
 • Performans iyileştirilmeleri yapıldı.

Bu güncelleme ile oyun oynanabilir hala geldi. Gerçekten bazen seslerde oluşan hatalar insanın sinirini bozuyordu. Yaklaşık olarak 350 MB olan güncelleme ile bizleri sevindiren, DICE ekibi ileri ki zamanlarda ne yapacak?

Battlefield 4 için Güncelleme Ve Özür Etkinliği

DICE ekibinin, Battlefield 4 için yaklaşık bir ay önce bizlere duyurduğu yeni güncelleme, bugün bizlere sunuldu. Yaklaşık boyutu 1.23 GB olan güncelleme sırasında, bazı serverlarında bakıma alınacağı da belirtildi.

Bu güncelleme ile BF4 için çıkacak “Second Assault” isimli DLC için gerekli düzenlemelerin yapıldığı dile getirildi. Bunun yanında kullanıcıları sevindirecek yeni bir özellik eklendi. DICE’ın AMD ile birlikte geliştirdiği “Mantle Render” getiriyor. Peki nedir bu Mantle Render? Mantle teknolojisi, oyunlardaki grafiklerin daha düşük işlemci gücü ile işlenmesine olanak sağlar. Mantle teknolojisi diğer apiler ile kıyaslandığında; diğer Apiler’den farkı entegre grafik birimini güçlendirerek, daha verimli çalışmasını sağlamaktır. Bu sayede GPU’dan daha yüksek performans alınabilmektedir. Yani kısacası AMD donanıma sahip kullanıcıların, daha çok performans problemlerini azaltmak için eklendi diyebiliriz. Nvidia için, DirectX 11 için düzenlemeler yapıldı. Geliştirilmiş GPU performansı için optimizasyonlar yapıldı.

Diğer yapılan değişiklere şöyle bir göz atalım:

 • Designated Marksman Rifle yani kısaca DMR dediğimiz silahlarda dengelemeler yapıldı. Özellikle silahlar arasında ki damage yani hasar ve menzil arasında dengelenme yapıldı.
 • Oyuncu headshot ile öldürülünce, isminin yanına headshot simgesi eklendi. Bu da oyuncuların nasıl öldürüldüğünü görmek için tasarlandı.
 • Squad Deathmatch modunda ki “Win/Lose” yazısının üst üste gelmesi düzeltildi.
 • Soflam ve MAV’da çeşitli düzenlemeler yapıldı.
 • Spawn olmama sorunu düzeltildi.
 • Oyun içerisinde ki sohbet hataları giderildi.
 • Çeşitli oyun hataları düzeltildi.

 

DICE ekibinin söz verdiği gibi oyun, son güncellemeler ile ciddi anlamda düzenlenmeye devam ediyordu. Bu güncellemeyle, daha çok performans açısından sorunlar düzeltilmeye çalışıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca, 1 Şubat ve 6 Mart tarihleri arasında “Player Appreciation Month” etkinliğinin olduğunu belirtelim. Bu etkinliğin amacı şimdiye kadar yaşanan sorunlardan dolayı oyunculardan özür dilemek. Bu etkinlik sırasında Double XP, çeşitli Battlepack’ler, silah kamuflajları, topluluk görevleri gibi bir çok ödül de bizleri bekliyor. Artık tam anlamı ile Battlefield 4 ile zevk almaya başlayabileceğiz…