Playstore En Çok Satanlar (16-22 Haziran)

Playstore’un bu haftaki en çok satanlarında ilk üç sırada, iki Battlefield oyunu var! Okumaya devam et Playstore En Çok Satanlar (16-22 Haziran)

Battlefield 5 Çalışmaları Başlamış Gibi…

Battlefield serisi şu anda DICE’a ait ve geliştirici ekibin yakın zamanda yayınlanan Battlefield 4 oyunu ile başı belada. Ekip Battlefield 4’deki sorunlar giderilene kadar seriye başka bir oyun çıkarılmayacağını duyurdu. Çeşitli söylenti ve ipuçlarına göre, DICE başka bir Battlefield oyunu geliştiremeyecek gibi duruyor. WCCF Tech, Visceral Games’i işaret ediyor.

Visceral Games’in Battlefield 5 üzerinde çalışmalara başladığı söyleniyor. DICE Battlefield serisi ile oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Bad Company 2 ve Battlefield 3 gibi oyunlar geliştirici ekibin büyük bir başarısıydı ancak daha sonra Battlefield 3’ün çoklu oyuncu modu ile başlayan hatalar ve sorunlar içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. DICE’ın bunları kontrol altına alması mümkün görülmüyor.

Battlefield serisinin son oyunu DICE tarafından geliştirilen Battlefield 4’de hikaye modunda daha değişmiş ve gelişmiş bir deneyim sunmalarına rağmen bu moda çokta önem vermediler. Birçok oyuncu hikaye modunu oynamadan çoklu oyuncu moduna geçti. Ama istedikleri ideal ve pürüzsüz bir deneyimi Çoklu oyuncu modundada bulamadılar.

DICE’ın eski Battlefield serisi geliştiricilerini Visceral ekibine aktarma ihtimali bulunuyor. Bu konuda ilk ipucu OXM’de bir röportajda “Eğer biz Battlefield oyunlarını yapmayı bırakırsak insanların hayal kırıklığına uğrayacaklarını düşünüyorum. İnsanlar bizlere “neden sadece Battlefield oyunlarını yapıyorsunuz.” diye soruyorlar. Buna şöyle karşılık verebilirim birincisi biz sadece Battlefield oyunları yapmıyoruz, ikincisi eğer bunu yapmayı bıraksaydık insanlar bizden nefret ederdi.”

“Biz bunu sadece para kazanmak için yapmıyoruz. Bunu yapmayı seviyoruz ve fanlarımız bizim yapmamızı istiyor. Eğer sevmeselerdi oynamazlardı.” Sonraki zamanlarda, Eurogamer raporunda Criterion Games’in askeri tetikçi oyunu yapmak istediği ve 2015 mali yılında Battlefield için bir marka uzantısı olabileceği dile getiriliyor. Rapor, Wedbush Securities analisti Michael Patcher ile yapılan görüşmelere dayanmakta.

Analist, sonraki Eurogamer raporunda askeri tetikçi oyunu geliştirmede Criterion Games’den ziyade Visceral Games’e daha çok inandığını dile getiriyor. Hikayeye ek olarak, NeoGAF’da Nirolak adlı kullanıcı Visceral Games’in “yetenekli çoklu oyuncu tasarımcısı” ve “heyecan verici ve seriye katkısı olacak” geliştiriciler aradığını dile getiriyor. Visceral Games zaten bir sonraki nesil konsollar(PlayStation 4 ve Xbox One) için nişancı oyunları üzerinde çalışıyor. Bütün bu Visceral aktivitelerinin Battlefield serisi için olduğu düşünülüyor ancak Star Wars Battlefront yada Dead Space serisinin yeni bir oyunu içinde olabilir.

Visceral aynı zamanda Battlefield 3’ün End Game DLC’sinde büyük bir rol oynadı ve bir çok geliştirici Battlefield 4’inde geliştirilmesinde yardımcı oldu. Bu spekülasyonların doğruluk payı tabikide var. DICE şuanda karmaşık bir durumda son oyunları olan Battlefield 4’ün hataları ile uğraşırken bir yandan DLCleri üzerinde çalışıyor. Ayrıca DICE, Mirror Edge 2 ve Star Wars Battlefront’u geliştirme çabasında, her ikisi de sırasıyla 2016 ve 2017 mali yılları sırasında EA Games’den serbest kalacak.

Battlefield 4 Second Assault DLC’si Çıkışını Yaptı

Battlefield 4’ün Second Assault DLC’sine ait yeni ve bir o kadar da güzel tanıtım videosu yayınlandı. Bu inrilebilir içerik paketiyle birlikte Battlefield 3’te bulunan 4 favori harita Battlefield 4’e geliyor. Haritalar Frostbite 3 motoruyla yeniden tasarlandığı için levolotion özelliklerini de destekliyor olacak.

Xbox One sahibi olup da BF4 Premium alan oyuncular, bugün Second Assault haritalarını oynayabiliyorlar. Diğer platformlar için ise paketin kısa bir süre sonra çıkacağını söyleyebiliriz. Ek olarak Battlefield 4 incelememize buradan ulaşabilirsiniz.

Kısa bir bilgiden sonra isterseniz artık videoya geçelim.

Battlefield 4 Şimdiden Rakiplerini Solladı

Yeni neslin en çok merak edilen oyunlarından Batllefield 4, dünyanın en çok ön sipariş alan Xbox One ve Playstation 4 oyunu ünvanını eline aldı. Okumaya devam et Battlefield 4 Şimdiden Rakiplerini Solladı

Battlefield 4’ten İki Karakter Meydana Çıktı!

Battlefield 4’ün resmi sitesi, 26 Mart (pasifik saatiyle) akşam 11’de görücüye çıkarılacak olan oyuna bir hazırlık olarak geçtiğimiz günlerde faaliyete geçmişti. Okumaya devam et Battlefield 4’ten İki Karakter Meydana Çıktı!

Battlefield 4’ün Betasının Ne Zaman Başlayacağı Duyuruldu

Battlefield 3’ün topluluk yöneticisi Ian Torney dün attığı tweette BF4 betasının 2013 sonbaharda başlayacağını duyurdu. Okumaya devam et Battlefield 4’ün Betasının Ne Zaman Başlayacağı Duyuruldu

EA CEO’su John Riccitiello’nun İstifasına Mercek Tutuyoruz

Forbes yazarlarından Daniel Nye Griffiths, Electronic Arts’ın CEO’su  John Riccitiello’nun istifasıyla alakalı bir tahlil yazısı kaleme aldı. Okuyoruz. Okumaya devam et EA CEO’su John Riccitiello’nun İstifasına Mercek Tutuyoruz

Battlefield 4’ün Farkı Deniz Savaşları Mı Olacak?

Battlefield 4’ün logosu, konsept tasarımları ve sunumu şu an oynanmakta olan Battlefield 3 ile aynı. Bu oyunun farkı ne olacak? Okumaya devam et Battlefield 4’ün Farkı Deniz Savaşları Mı Olacak?