Elveda Irrational Games

Böyle bir olayı kim hayal edebilirdi? Başarılı onca işten sonra bu mu olmalıydı? Bioshock serisinin geliştiricisi Irrational Games kapanıyor.

Özellikle Bioshock oyunuyla bizleri oldukça memnun eden firmanın neden kepenklerini indirdiğine dair net bir bilgi yok ama Irrational Games’in başındaki isim olan Ken Levine resmi sitesi üzerinden yaptığı açıklamada stüdyonun kapanacağını doğruladı ama oyun severlere de müjde vermeyi ihmal etmedi. Kendisini ve 15 kişilik bir ekibin Take Two çatısı altında çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Bundan sonra nasıl bir yol izlenecek elbette zamanla göreceğiz. Ancak şunu söylemeliyiz ki Bioshock Infinite gibi son yılların en başarılı FPS oyunun sonun gelmeyecektir. Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan oyunun yeni firmalarla karşımızdan olacağını söylemek çok zor değil. Hem Take Two’nun da icraatleri ortada. Yok yok, kötü bir şey olmayacak. Bu gelişme tamamıyla ticari hususlarla alakalı olsa gerek…

Halo 5 2015’te Xbox One İçin Geliyor

Oyun severlerin uzun zamandır beklediği Halo serisinin yeni oyunlarının çıkış tarihleri için güncel bilgiler gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre Halo 5 Xbox One için 2015 yılında oyun severlerle buluşacak. Serinin diğer oyunu olan Halo 2 Anniversary’nin ise bu yıl içinde çıkması bekleniyor.

Halo 5’in  bu yıl yayınlanmayacak haberini ise Master Chief’in dublörü Steve Downes’dan öğrendik. Gamezone’a konuşan Steve Downes, Halo 5’in bu yıl içinde yayınlanacağını düşünmediğini belirtti ve önceliğin Halo 2 Anniversary’de olduğunu söyledi. Geçtiğimiz Ocak ayında ise Rob Semsey Twitter hesabı aracılığıyla yaptığı açıklamada bu yıl yeni Halo oyununun geleceğini söylemişti.

Xbox’un en iyi ve en çok satan oyun serisi olan Halo, 2012 yılında çıkardığı oyunuyla tam 8.90 milyon adet satmayı başarmıştı. Yeni oyunun, şu sıralarda bocaladığını gördüğümüz Xbox One için oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz.

 

Techland Bizleri Yeni Nesilde De Korkutacak!

Artık bir seri halini alan Dead Island ile bu nesile damgasını vuran Techland, yeni nesil için hazırladığı zombi temalı korku oyunları Dying Light’ı duyurdu! Okumaya devam et Techland Bizleri Yeni Nesilde De Korkutacak!

EA ve Maxis The Sims 4’ü Duyurdu!

Electronic Arts ve Maxis dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan yaşam simülasyonu serisi The Sims’in 4. halkasının hazırlanmakta olduğunu duyurdu! Okumaya devam et EA ve Maxis The Sims 4’ü Duyurdu!