Escape From Tarkov’un Kapalı Beta Aşaması Başladı

Escape From Tarkov’un kapalı betası, oyunu ön sipariş eden kullanıcılara açıldı. Ayrıca kapalı beta şerefine bir tanıtım videosu da yayınlandı.

Battlestate Games tarafından geliştirilen FPS türündeki Escape From Tarkov, oyun dünyasının merakla beklediği yapımlar arasında yer alıyor. Hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modlarda gerçekçi bir savaş deneyimi sunmayı planlayan yapım, geliştirilme süreci boyunca kimi zamanlar aniden sessizliğe bürünmüştü. Ancak yayınlanan video ve görsellerin içeriği oyuncuları etkilemiş olacak ki Escape From Tarkov’a duyulan ilgi hiçbir zaman azalmadı. Şimdi ise oyunu ön sipariş veren oyuncular için kapalı beta aşaması başladı.

Geçen seneki kapalı alpha aşamasına kıyasla kapalı beta daha gelişmiş bir oynanış vaat ediyor. Haritalardan oyun içi ekonomi sistemine kadar pek çok oynanış dinamiği elden geçirildi. Battlestate Games’in yayınladığı listede öne çıkan yenilik ve farklılıklar ise şu şekilde:

  • Oyun içerisindeki en büyük mekanlardan biri olan Shoreline’ın belirli bir kısmı oyuncular için keşfedilmeyi bekliyor.
  • Yeni keşif noktalarına ek olarak daha önce gördüğümüz mekanlar üzerinde değişiklikler yapıldı.
  • Yeni eşyalar, ilaçlar ve ekipmanlar eklendi.
  • Silah deposu genişletildi ve yeni silah geliştirmeleri eklendi.
  • Oyun içi ekonomi ve sigorta sistemi daha kararlı hale getirildi.
  • Bilgi elde etmek isteyen ve başka oyuncularla baskın yapmak isteyenler için genel sohbet özelliği eklendi.

 

Battlestate Games patronu Nikita Buyanov ise kapalı beta hakkında “Geçtiğimiz aylarda oyunun optimizasyonunu geliştirmek ve kararlılığını arttırmak için zorlu bir çalışma yürütüp pek çok oyun içi hatayı düzelttik. Ana hedefimiz oyunu oynayan herkes için rahat bir deneyim sunmak.” açıklamasını yaptı. Ayrıca yapımın ilerleyen günlerde içerik anlamında daha da zenginleşeceğini “Elbette ki oyunun geliştirilme aşaması bu noktada son bulmayacak. Peş peşe çıkaracağımız içerik güncellemeleri sayesinde deneyim fazlasıyla zengin bir hal alacak. Örneğin kapalı beta yakın bir tarihte görev sistemi beraberinde genişleyecek.” sözleriyle vurguladı.

Escape From Tarkov’un kapalı beta davetleri kademeli olarak gönderildiği için oyunu ön sipariş vermiş olsanız bile davetiyeniz hala ulaşmamış olabilir. Oyunun sitesinde davetiye gönderim işlemlerinin bir hafta içerisinde sonlanacağı belirtiliyor. Ayrıca kapalı beta için yayınlanan çıkış fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir