Electronic Arts Ücretsiz Bir Battle Royale Oyunu Geliştirebilir

Electronic Arts son dönemlerin en popüler oyun türlerinden Battle Royale için yeni bir oyun geliştirmeyi düşünüyor.

PUBG ve Fortnite ile patlayan ve hala dillerden düşmeyen, çılgınlarca oynanmaya devam eden Battle Royale türü büyük oyun şirketlerinin de dikkatini çekmişti. Battle Royale’in kaymağını DICE yapımı Battlefield V ile yemeye hazırlanan Electronic Arts anlaşılan bu kadarla sınırlı kalmayı düşünmüyor. Zira gelen son haberlere göre şirket doğrudan Battle Royale odaklı bir oyun hazırlamayı düşünüyor olabilir.

Electronic Arts’ın bu mali yılın ilk çeyreği için düzenlediği bilanço toplantısında Electronic Arts Mali İşler Müdürü Blake Jorgensen’e Battlefield V’teki Battle Royale modunun ayrı bir oyun olarak çıkarılma ihtimali soruldu. Jorgensen böyle bir projenin şirkette hiç konuşulmadığını söyledi ancak ilerleyen zamanlarda bir Battle Royale oyunu geliştirebileceklerine yönelik sinyaller verdi. “Shooter veya başka türde oynaması ücretsiz bir oyun geliştirme konusunda düşüncelerimiz var. Ancak Battlefield’a yönelik bu tarz bir bakış açımız (Battle Royale modunu ayrı bir oyun olarak piyasaya sürme düşüncesi) mevcut değil.

Anlaşılacağı üzere Electronic Arts bu türde bir oyun geliştirme fikrine oldukça sıcak bakıyor. Ayrıca bu fikrin gerçeğe dönüşmesi durumunda eğer oyun ücretsiz olarak sunulursa bu duruma dikkat etmek gerek. Zira Fortnite’ın PUBG’ye karşı elde ettiği başarının en önemli sebeplerinden birisi de ücretsiz olması. Zaten Electronic Arts cephesi de geçmiş dönemlerde Fortnite hakkında övgü dolu açıklamalarda bulunmuştu. Şirketin Yatırımcı İlişkileri Başkan Yardımcısı Chris Evensen da “Özellikle geniş oyuncu tabanlarına sahip oyunlarımızı göz önünde bulundurarak tıpkı Fortnite gibi çapraz platform oyun projeleri üzerinde çalışıyoruz. PC’yi mobille, mobili konsolla bir araya getirme becerisi aile veya arkadaş topluluklarını birleştirebilir. Bu da gelecekteki geliştirme profilimizin önemli bir parçası. Bizden gelecekte pek çok yeni proje bekleyebilirsiniz.” açıklamasını yaptı.

Uzun lafın kısası EA’in yakın gelecekte Battle Royale için kolları sıvaması hiç de sürpriz olmayacaktır. Hatta Fortnite ile ücretsiz olmasına ilaveten çeşitli benzerlikler de taşıyabilir. Şirketin ilk Battle Royale denemesine sahne olacak Battlefield V ise 19 Ekim 2018’de PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir