EA’dan Bir Star Wars Oyunu Daha!

Electronic Arts’a devredilen Star Wars oyun haklarının ardından harıl harıl çalışmalara başlayan DICE, Visceral ve Bioware’in büyük bir gizlilikle sakladıkları projeleri gün yüzüne çıkmaya başladı.

E3 2013 kapsamında duyurulan ve DICE’ın üstlendiği Battlefront’un ardından Electronic Arts bünyesinde geliştirilmekte olan bir diğer Star Wars temalı oyuna dair ilk işaretler basın kuruluşlarına yansımaya başladı. Fusible‘ın yaptığı habere göre bundan birkaç yıl öncesinde Electronic Arts’ın kayıt altına aldığı, ancak daha sonrasında hiçbir ses çıkmayan Attack Squadron projesi geçtiğimiz günlerde Disney’e bağlı Lucasfilm tarafından bir kez daha tescillendi.

Electronic Arts’ın yıllar önce satın aldığı  AttackSquadron.com ve AttackSquadron.net adreslerine dokunmayan Lucasfilm, aralarında StarWarsAttackSquadrons.com, SWAttackSquadrons.com, AttackSquadrons.com ve AttackSquadron.us’un da bulunduğu bir dizi domaini 26 Temmuz Cuma günü satın aldı.

Henüz oyun hakkında ekstra bir bilgiye sahip değiliz, ancak aynı isme daha önce 2 domain tescilleyen firma EA olunca merakla beklediğimiz Visceral ve Bioware imzalı Star Wars oyunlarından birinin Attack Squadron olabileceğini düşünmeden edemiyoruz.Bakalım tahminlerimiz doğru çıkacak ve Attack Squadron’u EA bandralı olarak görebilecek miyiz?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir