EA Sports Yöneticisi Peter Moore’dan Pokemon GO’ya Gönderme

EA Sports’un Baş İşletme Görevlisi Peter Moore, Pokemon GO’nun gittikçe yükselen popülaritesine esprili bir yaklaşımda bulundu.

Çıkış yapalı sadece bir hafta olmasına rağmen tüm dünyada müthiş bir Pokemon GO çılgınlığı yaşanıyor. Evlerinden dışarı adım atmaya üşenen insanlar dahil olmak üzere pek çok kişi, sırf pokemon koleksiyonlarını genişletmek ve oyunda ilerlemek için saatlerce yol kat ediyor, günlük işlerini ve planlarını aksatıyor. EA Sports Baş İşletme Görevlisi Peter Moore da yaşanan çılgınlığı mizahi bir şekilde yorumladı.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden “Pokemon GO; Nintendo America şirketinin, bu sene gelecek olan tüm EA yapımlarını geciktirmek için hazırladığı alçakça bir komplo. Çünkü bugün ofiste çalışan bir kişi bile yok…” tweetini atan Moore, konuyu esprili bir şekilde ele aldı. Attığı tweet kısa sürede popüler oldu ve bine yakın kez retweetlendi. Elbette ki bu sözler basit bir şakadan ibaret, ancak Pokemon GO sadece oyun severlerin değil, tüm oyun dünyasının dikkatini çekmiş durumda.

Oyun henüz pek çok ülkede resmi olarak yayınlanmamasına rağmen, şimdiye kadar 15 milyon kez indirilmeyi başardı. Bu sayede oyunun geliştiricisi Nintendo’nun hisseleri korkunç bir şekilde büyüdü ve Twitter üzerinden oyun ile alakalı beş milyonun üzerinde tweet atıldı. Bir hafta gibi kısa bir sürede bunları başaran Pokemon GO’nun ilerleyen zamanlarda nasıl karşımıza çıkacağını merakla bekliyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir