EA Games Command & Conquer Serisini Geri Getirmek İstiyor

Gerçek zamanlı strateji türünün en büyük efsanelerinden biri olan Command & Conquer serisini yakın zamanda yeniden görebiliriz.

Gerçek zamanlı strateji denince akla ilk gelenlerden, bir zamanların en popüler serilerinden olan Command & Conquer, bundan tam 23 yıl önce oyun piyasasına girmiş ve pek çok oyuncunun kalbini çalmayı başarmıştı. İki yıl sonra 25. yaşını kutlayacak seri için yayıncı EA Games harekete geçti. Seri üyelerinin remaster yoluyla PC’ye geri dönüş yapması planlanıyor.

Hatırlarsanız E3 2018’deki EA Games konferasında duyurulan Command & Conquer: Rivals isimli mobil oyun pek çok tartışmaya konu olmuştu. Seriye gerçek bir yapımın katılması beklenirken tercihin mobil olması oyuncuları fena halde kızdırmış ve serinin adeta berbat edildiği dile getirilmişti. EA Games yapımcılarından Jim Vessella da Reddit üzerinden yaptığı açıklamada gelen tepkileri gayet iyi anladıklarını belirtti. “Çoğunuzun bildiği üzere kısa süre önce Command & Conquer evreninde geçen Rivals isimli mobil oyunu duyurduk. Rivals’ın gösteriminin ardından sizlerin yaptığı yorumları gayet net şekilde anladık: topluluğumuz serinin PC’ye dönüş yaptığını görmek istiyor.

Bu geri dönüşü gerçekleştirmek için klasik PC oyunlarını remaster etmeyi düşündüklerini açıklayan Vessella, bu sayede Command & Conquer’ın 25. yılını kutlamak için önemli bir adım atacaklarını vurguladı. “Uzun süreli bir C&C hayranı ve geliştiricisi olarak ben de en az sizler kadar bu seriye bağlıyım. Ayrıca serinin şirketimizdeki geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak düşüncelerinizi duymak için sabırsızlanıyoruz.

Command & Conquer: Rivals duyurusu ile deliye dönen hayranlar bu haber sayesinde bir nebze de olsun rahatlayabilirler. Serinin 25 yaşına basmasına daha iki sene olduğunu düşünürsek EA Games’in karar verip harekete geçmek için önünde yeterince zaman var diyebiliriz. Umuyoruz ki gelecek yıllarda seri hakkında güzel haberler duyar ve sağlam bir remastered yapımla karşılaşırız.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir