EA Games Call of Duty ve Battlefield Rekabetinden Çekinmiyor

EA Games yöneticilerinden Laura Miele’ye göre Call of Duty ve Battlefield arasındaki kıyasıya rekabet son derece eğlenceli.

İki efsane FPS serisi Call of Duty ve Battlefield arasındaki çekişme şu sıralar hiç olmadığı kadar alevlendi. Bir yandan gelecek temalı Call of Duty: Infinite Warfare çok ağır eleştirilere maruz kalırken, 1. Dünya Savaşı’nı konu alacak olan Battlefield 1 son derece olumlu geri dönüşler alıyor. Konu hakkında GamesIndustry ile röportaj gerçekleştiren EA Games yöneticisi Laura Miele, bu rekabete olumlu yaklaşmaya çalışıyor.

Oyun endüstrisindeki sağlıklı rekabetlerin her zaman için eğlenceli olduğunu düşünmüşümdür.” diye söze başlayan Miele, “Biz bir oyun endüstrisiyiz. Oyuncularımızın daha iyi içeriklere sahip olmaları sayesinde endüstrimizin daha sağlıklı ve daha iyi olduğuna inanıyorum. Yani rekabetçi kapışmaları gayet hoş karşılıyorum. Ancak aynı zamanda rakiplerimizin piyasaya sundukları yeni oyunlara son derece saygı duyuyorum.” açıklamasını yaptı.

Hayranlarının Battlefield 1’e gösterdikleri tepkilerin fazlasıyla sevindirici olduğunu belirten Miele “Bence aramızda eğlenceli bir rekabet mevcut ve hayranlar da bunu vurgulamaktan kaçınmıyorlar. Bu içerisinde bulunduğumuz eğlence endüstrisinin bir parçası.” dedi ve ekledi “Nişancı türündeki oyunların piyasası başka konulara yönelmiş durumdayken bunu tersine çevirdik. Piyasanın da yapımımızı bu şekilde değerlendiriyor olması gayet heyecan verici.

Battlefield 1; 21 Ekim 2016’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için piyasaya çıkacakken Call of Duty: Infinite Warfare iki hafta gecikmeyle 4 Kasım 2016’da raflardaki yerini alacak. Dur durak bilmeyen rekabetin bu raundunda kimin galip geleceğini hep birlikte göreceğiz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir