EA: “Battlefield 4, Battlefield 3 İçin Bir Engel Değil”

Geçtiğimiz günlerde Battlefield 4’ü duyuran DICE’ın zamanlamasına tepkiler gelmişti. Zamanlamanın hatalı olduğunun söylenmesine DICE’tan cevap gecikmedi.

Battlefield 4’ün duyurulmasının ardından, kimi uluslararası oyun sitelerinde DICE firmasına tepkiler gelmişti. Özellikle Eurogamer, henüz Battlefield 3’ün DLC’leri bitmemişken böyle bir oyun çalışmasına başlanmasını uygun görmemişti. Battlefield 3’e verilmesi gereken dikkat ve özenin Battlefield 4’e kayacağı açıktı çünkü. Eurogamer’ın savının haklılığına her ne kadar bizler de katılsak da, DICE bu görüşü yanlış buluyor.

EA’in yapımcılarından Patrick Bach verdiği cevapta, özellikle Battlefield 2 ile Battlefield 3 arasında üç oyun için daha çalışmalarını yürüttüğünü vurguladı. Aynı tepkileri Battlefield 2 için de aldıklarını belirten Bach, EA ve DICE’ın böyle bir durumun üzerinden daha önce de kalkabildiğini gösteren açıklamasının ardından, “Zaten oyun için bir Premium hesabı oluşturduk ve genişleme paketleri üzerinde de çalışmalarımız devam ediyor. Battlefield 3 için de Battlefield 4 için de yeterli zamanı ayırabiliyoruz.” dedi.

Tabii Battlefield 3’ten sonra gelecek oyunun eski oyunu fersah fersah geçmesi beklenmekte. Öncelikle Premium hesabının duyurulması, sonrasında Battlefield 4… Her ne kadar Premium hesabının bir oyuncu olarak tasvip etmesekte, gerçekten büyük bir çalışma hırsına sahip bir ekiple karşı karşıyayız.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Onur Aycan

Sene 95 o zamanlar IBM yatay kasalar vardı. Hey gidi heyyy... 486 DX2 66 Mhz desem kaç kişinin gözünden yaş gelir acaba?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir