E3 Sony Özel: Giant Squid’in İlk Yapımı Abzu Görücüye Çıktı

Sony’nin E3 2014 Konferansında gösterdiği oyunlardan bir tanesi Abzu’ydu. Giant Squid’in ilk oyunu olacak olan Abzu PlayStation 4’e özel çıkacak.

Journey’in sanat direktörü olan Matt Nava tarafından kurulan Giant Squid Studios’un ilk oyunu olacak olan Abzu, E3 2014 Sony Konferansında duyuruldu. Dağıtımcı 505 Games ile birlikte çalışılarak geliştirilen yapımın fragmanı da konferans sırasında gösterildi. Değişik ismiyle oyuncuları meraklandıran Abzu’da oyuncular okyanusun derinliklerinde epik bir macera konuk oluyorlar. Bu macerada oyuncular devasa yaratıklar ile karşı karşıya gelecekler ve uzun süredir sır olarak kalmış gerçekleri keşfedecekler .Oyun kültürler arası bir efsaneden, doğuştan ve derinden bizimle beraber olan kollektif bilinçaltımızdan ilham alıyor. Tıpkı Abzu isminin eski bir Mezopotamya mitolojisine gönderme yapması gibi. İki antik kelime olan, okyanus anlamına gelen Ab ile bilebilmek anlamına gelen Zu’nun birleşmesiyle bir araya gelen Abzu kelimesinden yani “Bilgi Okyanusu”.

Giant Squid, geçtiğimiz sene Journey’de sanat direktörü olarak çalışan Matt Nava ve TV yapım şirketi The Ink Factory tarafından kuruldu. Ödüllü Journey müziklerini yapan Austin Wintory ve thatgamecompany’den Nicholas Clark’da proje üzerinde çalışmakta.

Abzu’nın fragmanı ise karşınızda:

Abzu 2016 yılında PlayStation 4 için çıkışını yapacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir