E3 2017 Sonrası Assassin’s Creed Origins Hakkında Neler Öğrendik?

Seriye verilen aranın ardından macera kaldığı yerden devam ediyor. Assassin’s Creed Origins ile bu sefer Antik Mısır’ın gizemli dünyasına adım atıyoruz.

Serinin son oyunlarında beklenen başarıyı yakalayamayan Ubisoft, en son çare olarak Assasin’s Creed oyun serisine bir yıllık ara verilmesini uygun görmüştü. Bu haber hayranları üzse de Origins’den şimdiye kadar gelen bilgiler gösteriyor ki gayet yerinde bir karar alınmış.

E3 2017’de ile resmen duyurulan Assassin’s Creed Origins bu sefer bizi çok daha eski ve değişik bir coğrafyaya, Antik Mısır’a götürüyor ve VII. Kleopatra’nın hükümdarlığına tanık olmamızı sağlıyor. Oyundaki ana karakterimizin adı Bayek. Bayek sayesinde Suikastçı Tarikatı’nın ritüellerinin nasıl ortaya çıktığını, ilkelerinin hangi temeller üzerine dayandığını öğrenebileceğiz.

Yayınlanan video ve resimlerden anlaşılacağı üzere Mısır coğrafyasını iyi yansıtabilmek için oldukça titiz bir çalışma yürütülüyor. Nasıl inşa edildikleri hala tartışma konusu olan piramitlerden vahalara, vahşi doğaya ve altın sarısı kumlara kadar uzanan devasa bir harita karşımıza çıkacak. Tabi bir Ubisoft klasiği olarak şu cümleyi söylemeden geçmeyelim: Origins serinin şimdiye kadarki en büyük haritasına sahip olacak.

Oynanış videolarında dikkatimizi çeken hususlardan biri de klasik Eagle Vision yeteneğinin gelişmiş olması. Origins’de seride bir ilk olarak kartal kontrol etme imkanı bulacağız. Senu isimli kartalımızı bir nevi “drone” gibi yönlendirerek görevlerde kendimize avantaj sağlayabileceğiz. Ayrıca kazandığımız tecrübe puanları sayesinde karakterimizi çeşitli yetenekleri açarak geliştirme imkanımız var. Bu geliştirmeler sayesinde isteğimiz doğrultusunda ister savaşçı istersek de gizlilik yanlısı bir suikastçı olacağız.

Seri hayranlarının merak ettiği bir husus da oyunun müziklerini kimin besteleyeceği olmuştu. Assassin’s Creed Origins’in müziklerini, seriyi yakından takip edenlerin tanıdığı Sarah Schachner besteliyor. Kendisi daha önce Assassin’s Creed Unity’nin müziklerini bestelemiş ve Black Flag için de katkıda bulunmuştu. Gönüllerimizden geçen ilk isim elbette Jesper Kyd olmuştu, ancak seriye yabancı olmayan ve katıldığı projelerde iyi işler başaran bir başka ismin tercih edilmesi da son derece olumlu.

Assassin’s Creed Origins bir ertelenme yaşanmadığı sürece 27 Ekim 2017 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için raflardaki yerini alacak. Umarız Ubisoft bu oyunla birlikte seri için yepyeni bir başlangıç yapar ve özlenen Assassin’s Creed teması bir kez daha oyuncuların karşısına çıkar. Ayrıca Assassin’s Creed Origins hakkında daha fazla bilgi istiyorsanız www.assassinscreed1092.com sitesini öneriyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir