E3 2016 Ubisoft’tan Sürpriz Duyuru: Steep

E3 2016’da Ubisoft’un sona sakladığı yapımlardan Steep, ekstrem spor meraklısı oyuncuları, eşsiz bir dünyaya davet ediyor.

Ubisoft, E3 2016’da gösterdiği oyunların çoğunu, konferanstan önce duyurmuştu, bu yüzden duyurulara hazırlıklıydık. Ancak Ubisoft konferans süresinin sonlarına gelirken, Steep adında, açık dünya ekstrem spor oyununu duyurdu. Alpler’de ve birkaç ünlü kış sporları merkezinde eğlenmeyi vaat eden Steep, bazı bilindik ekstrem sporları içerecek. Uçsuz bucaksız karlı dağlarda kayak yapabilecek, yamaç paraşütü imkanı bulacak ve Wingsuit uçuşunun tadına bakabileceğiz.

Haliyle sporlar tehlikeli olunca kazalar da kaçınılmaz oluyor. Tanıtım fragmanının ardından yayınlanan videoda da, karakterleri pek çok kez ağaçlara girerken ve başarısızlıkla sonuçlanan takla girişimlerinde bulunurken görüyoruz. Ancak hareketleri başarıyla uyguladığımız takdirde oyundan aldığımız zevk artıyor ve ortaya muhteşem görüntüler çıkıyor. Bu görüntüleri incelemek için de, ayrıntılı bir şekilde hazırlanmış yeniden oynatma imkanımız var. Çeşitli kamera açılarından yararlanabildiğimiz ve akış hızını yavaşlatabildiğimiz oynatma modu sayesinde, performansımızı detaylı bir şekilde inceleyebiliyoruz.

Oyunda gösterdiğimiz performanslar; zaman ve rakip oyunculara göre değerlendirilecek. Bu değerlendirme sonucunda altın, gümüş ve bronz madalya kazanabileceğiz. Bir performansı bitirdikten sonra istediğimiz spor ekipmanını seçerek haritayı keşfetme imkanımız bulunacak. Bir bölgede çok sayıda performans imkanın bulunduğu merkezler mevcut. Buradaki mücadeleleri tamamlayarak çeşitli kişiselleştirme imkanları elde edeceğiz.

Ezber bozmaya hazırlanan Steep; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için Aralık 2016’da piyasadaki yerini alacak. Ayrıca yayınlanan bir diğer videomuz anons fragmanını da aşağıdan izleyebilirsiniz…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir