E3 2016 Ghost Recon Wildlands İçin 2 Video Gösterildi

Ubisoft’un merakla beklediğimiz oyunu Ghost Recon Wildlands için, bir oynanış videosu ve bir sinematik fragman yayınlandı.

Ghost Recon serisinin yeni üyesi Ghost Recon Wildlands, bu geceki E3 şovunda iddialı bir şekilde kendini gösterdi. Serinin bu oyununda amacımız; Bolivya’nın ıssızlıklarını ele geçiren Santa Blanca ismindeki kartele, ekibimiz de desteğiyle bir dur diyebilmek. Açık dünya oynanışa sahip olan oyunumuz, bizlere taktik ve stratejinin ön plana çıktığı devasa bir harita sunacak.

Kartel‘ adındaki sinematik fragman sayesinde oyunun hikayesine dair bazı bilgiler elde ediyoruz. Kartelin kirli işleri yüzünden bölgede sağlıklı toplum yapısı bozulmuş ve insanlar desteğe muhtaç hale gelmiştir. Biz de ekibimiz beraberinde bir yandan bu korku hakimiyetine son vermeye çalışırken, bir yandan da insanların yaşamlarını devam ettirmelerine yardımcı olacağız.

Oynanış videosunun odağında ise El Pozolero isminde, kartelle işbirliği içerisinde olan bir suçlu var. El Pozolero; Santa Blanca’nın gönderdiği cesetleri yok ederek suça dair kanıt bırakmamakla sorumludur. Bu co-op görevinde bize düşen; El Pozolero’yu canlı bir şekilde ele geçirip kartelin planları hakkında bilgi etmek. Videodan gördüğümüz kadarıyla, oyunda strateji oldukça ön plana çıkıyor. Bir bölgeye bodoslama dalmadan önce, gözlem yapmamız, düşmanları işaretlememiz oldukça önemli yere sahip. Dağlıkların yaygın olduğu haritamız bir çok farklı yaklaşım şekline el veriyor. Ulaşım konusunda ise sıkıntı çekmememiz için; arabalar, motorlar ve helikopterler bizleri bekliyor. Oyun içindeki bazı etkileşimlerin de The Division’u hatırlattığını belirtmeden geçmeyelim.

PC, PlayStation 4 Xbox One platformlarında oynanabilecek Ghost Recon Wildlands; 7 Mart 2016’da raflardaki yerini alacak. Ayrıca oyunu ön sipariş verdiğiniz takdirde ‘Peru Bağlantısı‘ adında özel bir göreve de erişim sağlayabileceksiniz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir