Dying Light İçin 10 Adet Yeni DLC Çıkarılması Planlanıyor

Dying Light’ın yapımcısı Tymon Smektała YouTube üzerinden yayınladıkları videoda çıkaracakları yeni ücretsiz DLC’lerden bahsetti.

Son yıllarda popülerliği artan zombi-hayatta kalma oyunları arasında en çok dikkati çeken yapımlardan biri de hiç şüphesiz Dying Light olmuştur. 2015 yılının ilk haftalarında piyasadaki yerini alan oyun, çeşitli eksikleri bulunmasına rağmen oyuncular tarafından sevilmiş ve incelemelerden güzel puanlar almayı başarmıştı. Hal böyle olunca yapımcı şirket Techland de Dying Light’ı başıboş bırakmamış, güncellemeler ve DLC’ler yayınlayarak oyuncu topluluğunun memnuniyetini sürdürmüştü. Şirket YouTube kanalı üzerinden dün yayınladığı video beraberinde de oyun için yeni indirilebilir içeriklerin yolda olduğunu duyurdu.

Yapımcı Tymon Smektała oyunun çıkışı üzerinden neredeyse üç yıl geçtiğini belirterek sözlerine başladı ve “O zamanlar oyunumuzu haftada 700.000 kadar kişi oynuyordu. Ancak şimdilerde de hala 500.000 kişi oyunumuzu haftalık olarak oynamakta! Bu durum topluluğumuzun hala devasa, aktif ve daha fazlası için istekli olduğunu gösteriyor.” diyerek hala ciddi bir kesimin oyunu oynadığını vurguladı.

Hayranlara teşekkür etmeyi unutmayan Smektała “Önümüzdeki 12 aylık süreç içerisinde 10 tane yeni ve kendine özgü içerik paketi çıkaracağız. Yeni ve zorlu düşmanlar, oyun içi etkinlikler, çözülmesi gereken gizemler ve çok daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Bu içeriklerin tamamı her platformumuz için ücretsiz olarak yayınlanacak.” açıklamasıyla çıkaracakları DLC’lerin içeriğine değindi. Şirket olarak oyuncuların fikir ve görüşlerine önem verdiklerini de belirterek oyunla alakalı her türlü şey için kendileriyle iletişime geçilmesini talep etti.

Bu duyuru beraberinde Techland ve oyuncu topluluğu arasındaki sevgi bağı daha da güçlenecek gibi duruyor. Başka firmaların DLC politikaları nedeniyle oyuncular ile arasındaki ilişkinin fazlasıyla yıprandığını düşündüğümüz zaman Techland’in doğru yolda olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir