Dragon Age İçin Aralık Ayında Yeni Bir Duyuru Yapılacak!

Yoksa Dragon Age 4’ün ayak seslerini mi duyuyoruz?

2014-2015 döneminde ortalığı kasıp kavuran Dragon Age: Inquisition’dan beri serinin hayranları meşakkatli bir bekleyiş içindeler. Ancak bu uzun bekleyiş kısa zaman içerisinde sona erecek gibi gözüküyor. Zira BioWare patronu Casey Hudson seri için önümüzdeki Aralık ayını işaret etti.

BioWare’in sitesinde aylık olarak yayınlanan güncelleme raporlarında Anthem, Mass Effect: Andromeda ve Star Wars: The Old Republic hakkında son gelişmelerden bahsedildi. Ancak sözü Dragon Age’e de getiren Hudson “Eğer bu blog raporlarını veya Twitter üzerinden beni ve (serinin baş yapımcısı) Mark Darrah’ı takip ediyorsanız, gizli bir Dragon Age projesi üzerinde çalıştığımızı biliyorsunuzdur. Dragon Age bizim için son derece önemli bir seri ve mirasını devam ettirmek için büyük bir heves duyuyoruz. Önümüzdeki ay bazı haberler bekleyebilirsiniz.” açıklamasını yaparak tüm oyuncuları heyecanlandırdı.

Bu ‘gizli proje’ serinin yeni oyunu olmayabilir, ancak zamanlaması biraz manidar gibi. 6 Aralık’ta düzenlenecek olan The Game Ödülleri, yapılacak duyuru için güzel bir zaman olabilir. Zaten seri için yeni bir oyunun geliştirildiği de gizli saklı bir şey değildi. Casey Hudson 2018’in başlarında Twitter hesabı üzerinden hikaye ve karakter odaklı bir oyunun geliştirilmekte olduğunu açıklamıştı. Ayrıca EA Games’in oyunu sürekli güncellemelerle hayatta tutup büyümesini sağlayan modelinin de serinin yeni halkasında uygulanacağını belirtmişti.

Serinin üçüncü oyunu olan Dragon Age: Inquisition 2014 yılında yayınlanmış, aldığı DLC’ler sayesinde 2015’i de dolu dolu geçirmişti. Yapımın sonradan PlayStation 4 – Xbox One için yaptığı çıkışa ve GOTY sürümüne şahit olmuştuk. Eğer Aralık ayındaki duyuru serinin yeni halkası ile alakalıysa doğrudan mevcut nesilde çıkış yapacak ilk Dragon Age oyununu görebiliriz.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir