DOTA 2’nin Yeni Kahramanı Duyuruldu!

Gerçekten de The International sürprizlerle doluymuş! Dota 2 resmi olarak çıkışından 3 yıl sonra ilk kez yeni bir kahramanı ortaya çıkarttı!

Dota 2’ye eklenen kahramanlar doğal olarak ilk oyundan referans alınarak, çok fazla değişikliğe gidilmeden ekleniyorlardı oyuna. Beta sürecinde her yama ile yeni kahramanlarla tanıştığımızdan bu yana, oyun resmi olarak çıktıktan sonra 10 adet kahraman oyuna eklendi. Ta ki iki gün öncesine kadar. İlk olarak All-Star maçında, iki sene önce olduğu gibi, yeni bir kahraman görücüye çıktı. Ondan sonra ise dün gece, gecenin son maçından sonra bir anda sahne davul sesleri ve muhteşem bir kareografi ile hazırlanmış dansçılarla doldu. Dansçıların 5 dakikalık gösterisinden sonra ise karşımıza Monkey King çıktı. Dota 2’nin uzun süre sonra ortaya çıkan ilk Dota 1’de seçilemeyen kahramanı. Monkey King Bar vardı bilirsiniz. Yarın da kesin Black King’i göreceğiz herhalde!

Peki kim bu Monkey King?

MOBA dünyasın yakından tanıyor aslında kendisini. Pek çok yapımda ona benzer kahramanlar var. Ancak kendisi gerçek dünyada Çin kültürünün önemli bir parçası. Dota 1’de seçilebilir olarak ortaya çıkmamış ancak, tıpkı Phoneix gibi oyun içi bir etkinlik ile ortaya çıkan bir kahraman. Belki de Dota 2 biraz daha geç yapımına başlanan bir oyun olsaydı Monkey King ile Dota 1 zamanında tanışacaktık. Geçtiğimiz yama da ortaya çıkan muz kabukları belli ki kralın dönüşüne işaret ediyormuş! Ancak hakkını verelim, yıllar sonra bile Dota için yeni bir şeyin ortaya çıkması, hepimizi heyecanlandırıyor.

Monkey King’e aslında sesi oldukça tanıdık bir seslendirme sanatçısı hayat veriyor. Daha önce Overwatch’da Mcree karakterine ve Fallout 4’te Maccready karakterine can veren Matthew Mercer Monkey King’e hayat vererek Dota 2’nin yetenekli seslendirme sanatçılarının arasında yerini alacak.

Monkey King bu sonbaharda karşılaşacağımız The Journey Update ile karşımıza çıkacak. Biz beklemedeyiz peki ya siz?

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir