Donald Trump NES Oyunlarını İşgal Etti!

Amerika Birleşik Devletleri Başkan Adaylarından Donald Trump, en sevilen NES oyunlarının içine girdi! Hem de bölüm sonu düşmanı olarak!

Malumunuz önümüzdeki aylarda ABD’de bir başkanlık seçimi var ve bu başkanlık seçimi adaylarından çok konuşulan Donald Trump oldukça “renkli” bir kişilik. Pek çok kritik konuda yaptığı yerli yersiz yorumları, klasik bir başkan adayı rolünün çok dışında bir portre çizmesi gibi kendisini farklı kılan ve gündemde üst sıralarda kalmayı başaran bir emlak zengini kendisi. Başkanlık seçimlerinde kullandığı Make America Great Again sloganıyla da sosyal medya da pek çok espri konusu ve kaynağı oldu. Tabii bu kadar büyük bir konuda esprilerin ardı arkası da kesilmiyor.

Trumptendo isimli bir site, Donald Trump’ı pek çok NES yapımında oyun sonu canavarı olarak ekleyerek oyunculara (ve Amerikalı Seçmenlere) yeni bir eğlence sunuyor! Aralarında Donkey Trump (Donkey Kong), Punch-out ve ISIS Bomberman isimli teması oldukça kritik yedi oyunu oynayabiliyoruz. Artık Punch-out oynarken ABD’nin sıradaki başkan adayını yumruklayabilmek, sizin elinizde.

Peki bu Trumptendo kimin eseri?

Brooklyn, New York’ta yaşayan animasyon taslak sanatçısı Jeff Hong isimli bir animatör bu sitedeki işlerden sorumlu arkadaş. 15 yılı aşan bir animasyon tecrübesi olduğunu belirten Hong daha önce Disney ve Nickelodeon gibi şirketlerde de çalışmış.

Bu sitede Donald Trump ve NES oyunlarını aynı haberde yazacağım aklımın ucuna gelmezdi de, neyse… :)

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Mehmet Arda Gündüz

Okan Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık öğrencisi, TaleWorlds destekçisi, Valve çevirmeni ve çeviri tutkunu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir