Dizzy 20 Yıl Sonra Yeniden Sektöre Giriş Yapıyor

Dizzy oyununun yapımcıları Oliver ikizlerinden Dizzy hayranları için müjdeli haber geldi.

Yirmi yıl önce Codemasters tarafından yayınlanan ve Avrupa’da büyük başarı yakalayan Dizzy serisi oyun dünyasına geri dönüyor.

Oyunun geliştirici firması The Blitz, Dizzy serisini tekrar oyun dünyasına döndürmek için bir Kickstar kampanyası başlattıklarını duyurdular. Oyunun geliştiricileri Philip ve Andrew Oliver’ın sahibi olduğu The Blitz stüdyosu, oyunu geri döndürebilmek için 350.000£ ihtiyaçları olduklarını duyurdular. Dünyadaki Dizzy hayranlarını düşünürsek çok yüksek bir meblağ olmasa gerek…

Oyun 80’lerdeki türünün aksine içeriğini rengarenk olacak. Ama nerede o eski Dizzy oyunu diyenleri de unutmamış oyun yapımcıları ve kullanıcılara 8-bit grafikler ve klasik zorlukta oynama seçeneğini sunacaklarını müjdelediler. Oyuna ayrıca yeni bilmeceler, yeni karakterler, yeni haritalar eklenicek. Firma orijinal seriyi günümüz oyun teknolojisi ile sunacaklarını da açıkladılar.

Blitz, vakit kaybetmeden Dizzy Return oyunu için Disney’de, Dreamworks’de çalışmış geliştiricilerden oluşan üst düzey bir ekip kurmaya başlamış bile.

Dizzy return oyunu PC ve iOS platformları için 2013’de aynı zamanda çıkacak.

The Oliver ikizleri oyunun mobile platformlardaki dokunmatik ekran özelliğinin tam Dizzy serisine göre olduğunu bu sayede oyuncular için daha eğlenceli bir Dizzy serisi olacağını düşünüyorlar. Geliştiricilerin oyunculara mesajına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Oyunun konsept resimlerine bir göz atın derim.

Bu yazıyı paylaş :

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir