Dishonored ve Rage’in Devamı Geliyor! Ayrıca Bir de Sürpriz Proje Var!

Bethesda’nın alt firmaları olan id Software ve Arkane Studios’tan güzel haberler var. Her iki firma da bu aralar harıl harıl çalışıyor!..

IGN‘e konuşan Bethesda Softworks pazarlama müdürü Pete Hines, geçen yıl büyük ilgi odağı olmayı başaran Dishonored ve önceki yıl oyunculara sunulan, ancak birtakım sorunları nedeniyle beklentilerin altında kalan Rage’in devam oyunlarının düşünüldüğünü söyledi.

Fakat her iki proje için de erken olduğunu belirten Hines, Dishonored’ın henüz çok taze olduğunu, Rage’in devamının ise şu sıralar mümkün olmadığını ifade etti. Rage için neden hala erken olduğunun sorulması üzerine ise biraz detaya inmek zorunda kalan Hines, projeden sorumlu id Software’in şu sıralar sürpriz bir proje (!) üzerinde çalıştıklarını açıklamak durumunda kaldı.

Projenin son halini gören Hines, gördüklerinden çok mutlu olduğunu, ancak henüz bir şey söyleyebilmek için çok erken olduğunu da sözlerine eklemeden geçmedi.

id Software ve “sürpriz” bir proje denildiğinde akıllara ilk olarak Doom 4 geliyor. Lakin id Software’in Doom serisini yeni nesil konsollara taşımak istediği uzun zamandır biliniyor. Bakalım tahminlerimiz doğru çıkacak mı…

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir