Dishonored: The Knife of Dunwall Nisan’da Bizlerle!

Dishonored macerası tüm hızıyla sürüyor! Sırada kötü adamı oynamak var!

Kraliçenin efsanevi koruması Corvo Attano’nun lekelenen şerefini temize çıkarmaya çalıştığı Dishonored için hazırlanan ek paketler tüm hızıyla sürüyor. Artık sıra geldi başından beri peşinde olduğumuz suikastçi Daud’u oynamaya!

“Kraliçenin suikastiyle tüm Dunwall tarihini baştan sona değiştiren Daud, içine düştüğü komplonun intikamını almak üzere “Outsider” ile bir anlaşma yapar ve maceramız başlar…” Konusu kısaca böyle özetlenebilecek olan The Knife of Dunwall ile hiç gitmediğimiz mekanlara gidecek, Daud’a ait yepyeni yeteneklerle donanacağız.

Outsider’ın verdiği yetenekler sayesinde “Whaler” denen suikastçilerini çağırabilecek olan Daud, yine “Rune”ları ve “Bone Charm” denen bir takım parçaları arayabilecek. “Blink” gibi daha önceden bildiğimiz birçok yeteneği farklı biçimlerde kullanabilecek olan Daud ile ayrıca “Chokedust” ile düşmanlarınızı şaşkına çevirebilecek; balina yağıyla güçlendirilmiş “Stun Mines” sayesinde bayıltabilecek; “Wristbow” ile ise yine uyutucu veya patlayıcı etkisi olan oklar atabileceksiniz.

Daha önceleri ziyaret etme imkanı bulamadığımız bölgelere de uğramamıza imkan verecek The Knife of Dunwall genişleme paketiyle, Legal District’ten Rothwild Slaughterhouse’a uzanabilecek; daha önce ana hikayede görme imkanı bulduğumuz Daud’un gizli üssünün yer aldığı Flooded District’e gidebilecek ve ana hikayenin kilit noktalarından bazılarına farklı bir perspektiften bakabileceğiz.

Tabi tüm bunlar olurken bir kez daha iyiliği veya kötülüğü seçme kararını kendi ellerimizle vereceğiz.

16 Nisan’da oyuncularla buluşacak olan The Knife of Dunwall PC, PS3 ve Xbox 360’da 9.99$’a satın alınabilecek.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Sertuğ Bakırcı

Her şeyden önce bir oyuncu olan yazarımız RPG ve korku oyunlarının yanında bilim kurgu türünün de hayranıdır. Bu alanlara olan ilgisini ve bilgisini birkaç kitap denemesiyle halka açmayı deneyen yazarımız, sahip olduğu yazım sanatının bir müddet daha gelişmesi gerektiğini düşündüğünden kendini haber editörlüğüne vermiştir. Konsol Üssü'nde başlayan editörlük macerasına Oyun Fest'te inceleme yazarlığını da ekleyen yazar, 3 aylık aradan sonra bir kez daha Oyun Fest bünyesinde yazılarıyla sevenlerini buluşturmaya başlamıştır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir