Dishonored 2’yi Kimseyi Öldürmeden Bitirmek Mümkün

Oyunlarda zorlu mücadeleleri seven biriyseniz, Dishonored 2’yi tek bir kişiyi bile öldürmeden tamamlamayı deneyebilirsiniz.

İlk Dishonored oyununu oynadıysanız belki duymuşsunuzdur. Oyunu hiç kimseyi öldürmeden tamamladığınız takdirde ‘Clean Hands’ isimli bir başarımı elde ediyordunuz. İkinci oyunun Yaratıcı Yönetmeni Harvey Smith, QuakeCon sırasında gerçekleştirdiği röportajda aynı seçeneğin tekrardan oyunculara sunulacağının altını çizdi.

Dishonored 2’deki tüm bölümlerin bir nevi ‘mini açık dünya’ olarak tasarlandığını ve bu sayede oyuncuların pek çok yaklaşım seçeneği olduğunu belirten Smith “Yüksek kaos veya düşük kaos yaratarak istediğiniz şekilde oynayabilirsiniz. Corvo olarak oynarken çeşitli güç setlerine yüklenebilirsiniz. İsterseniz şiddet yanlısı, isterseniz de gizlilik yanlısı olarak oynayabilirsiniz. Hatta kelimenin tam anlamıyla tek bir kişiyi öldürmeden bile oyunu tamamlamayı deneyebilirsiniz.”  sözleriyle gizliliğe bağlı kalarak oyunu bitirmenin mümkün olduğunu belirtti.

Demoyu oynayan bazı hayranların oyunun fazla kolay olduğunu düşündüğünü aktaran Smith “Bir grup oyuncu, oyunun gereğinden fazla kolay olduğunu belirtmişti. Daha mücadeleci bir oynanış istiyorlardı. Tek bir kişiyi bile öldürmeden, hatta tek bir kişiyi bile alarma geçirmeden, hiçbir özel güç kullanmadan ve en zor seviyede bitirmeyi denerseniz bu gayet mücadeleci bir oynanış olur.” açıklamasını yaptı ve sinir bozucu olabilecek bu zorlu mücadeleyi tüm oyunculara önermediğini vurguladı.

Arkane Studios tarafından geliştirilen Dishonored 2 PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 11 Kasım 2016’da piyasadaki yerini alacak.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Gökhan Uçar

Yazılım Mühendisliği öğrencisi, kendi çapında okur, video oyun ve havacılık sevdalısı bir özgür insan.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir