Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği Kuruldu!

Türk oyun geliştiricileri güçbirliği yaparak derneklerini kurdular.

Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde merkezleri bulunan ve ortaya birçok ürün çıkarmış olan Türk oyun stüdyoları bir araya gerelerek dernek kurduklarını, TaleWorlds’ten tanıdığımız ve derneğin ilk başkanı olarak Ali Erkin’in nezdinde sektöre duyurdular.

Hepimizin bildiği gibi uzun yıllardır Türk Oyun Sektörü’nde birçok kez oyun geliştiriciler olarak ortak bir çatı oluşturmaya çalıştık. Ancak bazen kontrol edilebilir, bazen de kontrol dışı nedenlerle bu girişimler maalesef hep başarısız oldu.

Bu doğrultuda İstanbul, Ankara ve İzmir’den 8 geliştirici firma (Peak Games, TaleWorlds, ODTÜ Teknokent Yönetim AŞ, Panteon, Pixofun, Simsoft, Reo-tek, Dijitoy) ile Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği’ni kurarak ilk adımı attığımızı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz.

İlk hedefimiz Türkiye’de oyun geliştiren tüm firmalarımızı ve bireysel oyun geliştirici dostlarımızı hızlıca çatımız altında birleştirmek olacak. Ardından hala emekleme döneminde olan sektörümüzü hak ettiği büyüklüğe ulaştırmak için hep birlikte çaba sarf edeceğiz. – Ali Erkin

Hakkımızda hayırlısı olsun, başarılar diliyoruz ve biz de Oyun Fest olarak geliştirici ve oyunculara hizmet edildiği sürece yanlarında olacağımızı beyan ediyoruz.

Bu yazıyı paylaş :

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
ali Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
ali
Ziyaretçi
ali

bence çok güzel olur sizinle gurur duyoruz helal be :D