Diablo 3’e Yeni Sistem: Paragon

Diablo 3 bir çok kesim için çıktığı günden itibaren sorun olmuştu. Özellikle Türkiye’de stokların bitmesi sonrasında server hataları, ve bunların patchler’le düzeltilmesi… şimdi de Diablo’ya bir yenilik geliyor.

Paragon sistemi Diablo 3’e 1.04 yaması ile beraber gelecek. Blizzard Diablo 3’ün serverlarının boşluğundan şikayet ederken hızlı bir hamle yaparak, 1.04 yamasıyla beraber oyuna yenilikler getireceğini söyledi. Diablo 3’ün bir çok eksisi bulunmaktaydı ve de Diablo fanlarının sevgileriyle ayakta durduğu da aşikardı. Bunu fark eden Blizzard yamayı daha fazla bekletmemeyi düşünmüş demek ki.

Yeni gelecek Paragon sistemi ile, artık Diablo 3’te Level 60 olduktan sonra bir amacınız daha olacak. Paragon Level’ları! Paragon sistemini şu şekilde özetleyebiliriz. 60 olduktan sonra Level atlamaya devam edeceksiniz ve bu Levellar her level başına size statlar ve %3 Magic ve Gold Find şansı verecek. 100 Levellık olacak olan Paragon sistemiyle, Magic Item düşüş oranlarının da iyileştirilmesi amaçlanmış. Bu sistemle birlikte Paragon Levellarını tamamladığınızda %300 artış göstermiş bir magic ve gold find oranına sahip olacaksınız.

Diablo’nun bir “looting” oyunu olduğunu ve bu looting ögelerinin Diablo 3’te batırıldığını da göz önünde bulundurursak, sanırım Blizzard’ın Diablo 3 için bu uğraşlarına bir anlam verebiliriz. Büyük ümitlerle piyasa sürülmesinden sonra satış rekorları kırsa da serverların şu anda boş olması da, Diablo hayranlarının oyuna yüz çevirdiğinin bir göstergesi. Looting ögeleri derken kast ettiğimiz ise Gold ve Magic Find oranlarının oyun içerisinde aşırı derecede saçma olması.

Blizzard’ın Diablo 3 ile birlikte Diablo serisini geri dönüşü olmayan bir yola soktuğunu da tarafsız olan herkes kabul edecektir. Senaryo her ne kadar hoş olsa da, bu bir film değil. Hayal kırıklıklarımızı Blizzard’ın diğer oyunlarıyla avunarak unutabiliriz belki de. Fakat Paragon sisteminin oyuna büyük bir yenilik katacağından ve oyuncuları tekrar serverlara çekeceğinden oldukça kuşkuluyum.

Bu yazıyı paylaş :

Yayınlayan

Onur Aycan

Sene 95 o zamanlar IBM yatay kasalar vardı. Hey gidi heyyy... 486 DX2 66 Mhz desem kaç kişinin gözünden yaş gelir acaba?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir